» Poradna » Počítačové sítě

Blokovani nezadoucich stranek, Rodicovska kontrola

Dobry den ja bych potreboval nejaky jednoduchy software v cestine pro rodicovskou kontrolu navstevovanych stranek, jedna se o zablokovani stranek s nezadoucim obsahem. Software by mohl blokovat stranky podle jednoduchych klicovych slov napr: sex, erotika, nasili a pod... Prosim pomozte

Odpovědi na otázku

je to pár týdnů, co se (asi tady na Živě.cz) na tohle téma diskutovalo. názory jsem sice jen zběžně prohlédl, ale shrnul bych to asi takhle.
pokud se jedná o "ochranu" dětí, tak to nemá cenu, protože pokud dítě chce kouknou na nějaké sprosťárny, tak si třeba zajde ke kamarádovi a podívají se společně, nebo najde způsob, jak ochranu obejít, ...
A navíc reklamy a texty se slovy 'sex', 'erotika', 'nasili', ... není problém najít i na slušných zpravodajských serverech, takže by dítě nemohlo skoro nikam.
Pokud si ale na kontrole trváte, pak je asi nejjednodušší aby se dítě přihlašovalo na počítači na svůj profil, kde bude aktivovaná rodičovská ochrana - dítěti tak zabráníte i v poškozování počítače nesmyslnými instalacemi a máte možnost omezit i spouštění aplikací. Samozřejmě existuje spousta dalších programů a filtrů, ale nic není dokonalé.

Bohužial žiadny jednoduchý software tento problém nevyrieši,je to boj s veternými mlynmi,tie "najnebezpečnejšie" stránky žiadne slová ako sex,erotika,porno a spol v názvoch obvykle vôbec neobsahujú,takže je velmi problematické ich nejak účinne blokovať ,a tie,ktoré vzťah k erotike a pornu priamo deklarujú a možno ich počítať k tým serioznym,majú obvykle kvalitne zabezpečený platený overovací systém,takže nepovolaní sa tam prakticky len tak jednoducho nedostanú. Nejaké striktné rodičovské zákazy a príkazy mávajú obvykle úplne opačný účinok-ešte viac začnú lákať ako odradzovať.

Tohle jsem u svého 12-letého synka vyřešil tím, že jsem mu ony stránky ukázal, nechal ho do syta zasurfovat a když zjistil, co tam je, vrátil se zase ke svým oblíbeným online hrám a Divokým kmenům. Považuji se za moderního rodiče. Až tam bude chtít zabrowsit, stejně si najde jak to udělat. Takže nevidím důvod mu to zakazovat a zvyšovat tím půvab ilegality a vzrušení z porušení otcova zákazu. Synek má přístup všude; jen jsem jej poučil o rizicích někomu něco svěřovat na sociálních sítích na což mi odpověděl, že není blbec a že by nikomu neřekl ani ve kterém městě bydlí. Což je fakt, protože umí utajit co utajeno býti má.

Tím jsem chtěl říci, že výchova není o zákazech ale o pravidelném a plném věnování se svému potomkovi a o práci s ním.

myslim ze http://get.live.com... - sekce "Family Safety" je to co hledas

MP