» Poradna » Počítačové sítě

Blokace P2P

AhojChci se zeptat jak zjistit kromě kontaktu s providerem že mě blokuje P2P ??? ani po resetování modemu a reinstalaci Windows mě nefunguje multiplayer nikde to nenačte porty nefungují torrenty ani miniaplikace počasí mimo to jede net normálně.Díky

Odpovědi na otázku

Co vím tak snad ne.Spíš jsi dostal vira nebo podobnou havěť.Koukni na http://blok.hrach.eu/ , ale upc jsem tam nenašel.

Protoze UPC nic neblokuje.Jde o otestovat treba tady: http://broadband.mpi-sws.org/transparency/bttest.php .

Tak vám nevím....bylo mě řečeno že pokud se tam zase ukáže vir budu to mít zablokovaný a dneska to mám opět zablokovaný v podstatě od včerejška žádná změna přitom mě bylo řečeno že to budu mít odblokovaný ještě včera s tím že mám zkusit vir odstranit ale pokud ovšem tam zase bude tak dojde k zablokování.Tak jsem udělal následující zkontroloval tablety a telefony výsledek žádný vir počítač dvakrát přeinstalovaný disk zformátovaný opět žádný vir použil jsem AVG,Kaspersky,ESET,Malwarebytes,UPC Smartguard a asi dalších pět co jsem našel na netu v podobném případě a žádná přítomnost viru nenalezena mělo se jednat o vir rozesílacího způsobu spam tak nějak nevím kde je pak problém.Když jsem měl PC opravdu zavirované třeba Policejním virem když to tenkrát začalo lidi otravovat nebo nějaký jiný vir kdy jsem musel PC opravdu rehabilitovat tak mě UPC nic nezablokuje ani neřekne když v PC nemám vůbec nic tak mě zablokují porty z důvodu šíření spamu ale nevím kde bych ho měl hledal.

Pokud jste si jist, ze zadne z Vasich zarizeni uz neni zavirovane, pak asi neni od veci zapatrat napriklad po wifi klientech, ktere nepatri Vam.

Už jsem změnil i heslo u wifi zavolám tam a uvidím co bude dál.

No pokud jsi měl/máš vir, tak upc velmi snižuje rychlost odesílání. Rychlost ti vrátí až když upc ujistíš, že vir byl odstraněn.Pokud máš povolenu Wi-Free, http://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/stavajic... ptej se na mac pc které spamuje, pokud není tvého pc, ale mac Wi-Free sítě, pak jsi pravděpodobně první komu se to stalo a mnoho lidí na to upozorňovalo, ale to je předčasné, snad to upc má ošetřené, pokud je to tímto, doporučuji ti upc si pořádně podat a nenechat to usnout.A dej vědět.

Můžeš to otestovat z live linuxu. Pokud to v něm pojede, je chyba u tebe (ve Win.)

Zkusím to díky jinak skenoval jsem jsem PC AVG 2015,Malwarebytes Anti-Malware,Spyware Terminator,SpyHunter,TrojanHunter a nenašlo mě to ani jeden vir kromě 6 nálezů spyware které jsme odstranil ale stejně to nejde.

A kde může být chyba ??? zkoušel jsem testovací torrent stáhnout Ubuntu opět to přes torrent nejde náhodný port (36100) NAT-PMP ani UPnp nejsou zapnuty zkusím druhý odkaz torrentu ke stažení a ten funguje zkusím stáhnout patch na oficiálních stránkách hry který je na torrentu taky funguje ale například na Cztorrentu když chci stáhnout modifikaci tak to nejde stahovat opět stejná chyba NAT-PMP...

Máš špatně nastavenej router. To bude asi celej problém.

Ale na nastavení routeru jsem za celý roky ani nesáhl....ani nevím kde se nastavuje :D žžádný vir nebo cokoliv jiného jsme v PC neměl aby se nějak přenastavil.

V nastavení routeru zapni UPnp.

Ok ale to potom tedy muselo vypnout UPC.....abych se dostal do nastvaneí musím využívat službu moje UPC což nevyužívám ani tam nejsem registrovaný a žádným jiným způsobem se to nemohlo vypnout.

Ty nemáš heslo do routeru?

No mrknu se a kde má být ?? jak jsem říkal od té doby co jsem tento modem zapojil jsem se o to absolutně nestaral ani nic neladil pořád to jelo bez problému jako zbytek let předtím s jiným modemem jediný heslo co mám je na wifi.

Přečti si návod, tam máš vše napsané!

Tak v továrním nastavení mám UpnP vypnuto i když zapnu stejně to nejede.....jediné co jsem našel ale nevyznám se v tom tohle....když dám systém STAV stahování Přijmač 1-9 iD kanálu 9-16 frekvence 370000000 426000000 je ve stavu ZAMKNUTO ale nevím jestli to s tím má co vůbec dělat.

no podle novely zákona o el. komunikacích jsou sítě P2P ilegální v čr od začátku prázdnin, nic s tim neuděláš

Jenže mě nefunguje ani Steam ......

Ani hrání po netu her za které jsem dal peníze...tak pokud je to tak tak to se povedlo zase potrestat všechny.

Tak žádným zákoníkem to není:D problém je v tom že mě to bloknulo UPC kvůli šíření viru ovšem nevím kde..mám PC k tomu tablet telefon a k tomu se na to připojí denně dalších 5 rodinných členů ale počkám do zítřka jestli to nezapnou.Sice mě bylo řečeno že mě to hned odblokují a domluvili jsme se že ještě dneska to zkusím zjistit od kud to šlo a zamezím tomu jinak to zase budou muset bloknout ale mezitím co se to mělo odblokovat jsem měl tablet vypnutý PC instalovalo Windows a všechny telefony i tablety čistý takže pokud to zase během hodny zablokovali z důvodu viru tak pak nevím kde hledat takovou čistku jsem v PC a zařízení nikdy nedělal a navíc nemám nikde nic ale uvidím zítra jestli to vůbec zapnuli jak mě bylo řečeno.

ano to je pravda, policie po velkých stahovačích nyní asi půjde, jako před lety v německu

Popros kamosa, co ma laptop a vsetko mu funguje, nech pride k tebe a otestuj vsetko na jeho PC.Ked to nepojde ani jemu(a u neho doma mu vsetko ide), tak je to jasne.Ked to jemu pojde, tak je to znova jasne...

bože to je rada :D kdyby jsi to přečetl tak bys věděl že UPC blokování P2P u něj potvrdilo a je záměrné, není co ověřovat :) je potřeva aby přočistit všechna PC co tam používá a nechal si to odblokovat. pokud tam oni zase něco zachytí tak to zase bloknou.

Problém je v tom že oni tam mají údajně u mě vir ale já žádný v PC ani na jiných zařízeních nemám :D a myslím že dvakrát přeinstalovaný Windows který byl po té prozkoušen AVG,UPC Smartguard,Kaspersky,ESET, a asi dalšíma min. pěti softwary na malware a spyware kde nebyla nic zaznamenáno o něčem svědčí.V tabletech a telefon jsem použil Malwarebytes Anti-Malware AVG,ESET, a další aplikaci kterou používám Mobilecare a taky nic a už vůbec ne vir o kterém jsem byl informován mimo to svůj tablet jsem obnovil do původního nastavení dle nastavení routeru na wifi jsou záznamy pouze o mém PC a mých telefon a tabletech změnil jsem heslo na wifi ale dneska opět zablokované.Mimo to v PC používám několik let AVG ,Malwarebytes Anti-Malware,Wise Care 365,Auslogics BoostSpeed,a PC udržuji tímto čistím min.dvakrát týdně a i v případě kolikrát blbosti mě AVG omažitě informovalo nebo soubor smazalo v případě trojských konů apod.natož nějaký spam.Takže čekám kdy se dovolám a uvidím co bude dál jinak internet mám u UPC přes 10 let nikdy jsem neměl takový problém a to i v případě kdy jsem měl jednou PC opravdu zavirované že mě pomohl až Combofix takže v tomto momentu tomu nějak moc nerozumím kde je chyba.

budeš jim muset věřit :) oni tvá PC nescanují, poznají to podle provozu. Ve chvíli kdy jim řekneš že už to máš čisté tak ti to povolí - nicméně jakmile tam zase začn běhat ta komunikace tak to zase zaříznou.

Už je to v pohodě všechno funguje.

Jakym zpusobem jsi to rozjel. Mam podobny problem. Nastehoval jsme se do bytu a od prvniho dne mi nesel steam a ani zadna online hra jinak vse funguje skype a stranky. Sit je tu tvorena Routrem a switchem u me v byte. 2 patre je router a u nas v 5 je switch. Zjistovali jsme kde je problem. Zjistili jsme ze UPC blokuje porty kvuli viru. Vycistil jsem vsechny zarizeni. Podle nich povolili porty. Nic se nezmenilo tak jsme predpokladali ze v siti je porad zarizeni s virem. Vse znovu vycisteno. Pote se znovu volalo na UPC bylo nam sdeleno ze je vse povoleno. Nasledne jsme hledali kde je problem. Zjistili jsme ze je problem nekde v hlavnim routru ale nemame poneti v cem je problem. Vse je nastavene spravne. Mam na nej pristup ale ne fyzicky. Je v zamcenem byte v 2 patre ja jsem v 5. Tak jsme zkouseli reset ale zadna zmena. Na netu jsem nasel borce co ma stejny problem ale ten to vyresil tim ze nastavil router jako bridge a po nekolika resetech mu to pak jelo jako router a uz nemel problem. Nejhorsi je ze musim vse resit pres majitele bytu .... Napada nekoho nejake reseni?

Mám úplně stejný problém po nastěhování do bytu v Plzni, nenašel jsi už prosím tě řešení ? :/