» Poradna » Počítačové sítě

Blokace konektorů RJ-45 v modemu Technicolor 7200

Dobrý den, dokázal by prosím někdo znalý říct, zda lze v softwarovém nastavení modemu technicolor 7200 deaktivovat podle potřeby jednotlivé síťové konektory RJ-45? Tj. jakási blokace přístupu k internetu bez nutnosti fyzicky vytáhnout síťový kabel. Děkuji předem

Odpovědi na otázku

Jednotlive? Tak to zapomen.Daleko pokrocilejsi zarizeni tohle neumi.

Neumí? A už jste slyšel o firewallu?Nicméně tenhle to neumí určitě.

Jak FW deaktivuje RJckovej port? :DD Cetl si ten dotaz?Mozna... MOZNA pokud do toho jde preflashnout nejaky openWrt a pak to novy linuxovy jadro obsluhovat pres SSH. Ale to je spise teoreticka noznost.Ale to nezvladnes na tomhle "zazraku" ani ty, natoz on... ty .. firewalle :D

Pokrocilejsi zarizeni to samozrejme umi.

Tak menežovatelný switch je i v zařízeních za pár stokorun už docela běžně (i levné TP-Linky nebo Mikrotiky za 5-6 stovek to sazmořejmě umí).Nicméně zakázak přístup tím, že vypnu eth port zrovna čisté řešení fakt není, na to tu máme FW.

Celkem jistě nedá. Blokace přístupu k internetu se provádí jinak.

Co je to za blbost, proste chce jenom zablokovat porty ktere nepouziva aby si mu tam nikdo nepichnul kabel a nesmejdil po siti. Samozrejme ze to jde udelat i soft/fw ale proste obcas neni nad fyzickej disable portu a umi to skoro kazdej lepsi router/switch za par stovek.

Pokud chces tuto funkci, dej za ten technicor Mikrotik. A tam muzes jakekoli Ether zablokovat na dalku jednim klikem. Budto ve FW, nebo vyjmutim z Bridge, nebo primo libovolne zakazat/smazat.

A proč se nepodíváš do manuálu toho zařízení?

Jestli myslíš modem od UPC tak tam žádná taková možnost není. Jeho nastavení pro uživatele je velmi omezené.