» Poradna » Web a internet

Blockchain Wallet

Zdravím, je tu nějaký uživatel Blockchain? Funguje vám přihlášení někomu do Wallet, nebo mají výpadek totální? Zaregistroval jsem to už po 11. hodině dnes a stále se nepřihlásím :\

Odpovědi na otázku

Aha, tak to vypadá na větší průšvih. Doufám, že nepřijdu o peníze https://www.blockchain-status.com/

Proboha, co tě vede k používání blockchain? To je jako schovat si peněženku na ulici do chánova

Mám to jen na "hraní", nacpal jsem tam kdysi pár tisíc Kč, a za tu dobu se mi hodnota vkladu ztrojnásobila. Prostě čistě ze zajímavosti, případná ztráta mi srdce neurve, ale zklame mou důvěru. Máš nějakou lepší radu, co používat místo Blockchain? (Nedržím to v Bitcoinech, ale v méně známých "měnách").

Na menší obnosy nějakou SW peněženku, u které máš vlastní seed pod kontrolou. Pro vyšší částky HW peněženku, kde máš seed úplně offline. Online peněženky, u kterých nevlastníš seed, jsou velmi nebezpečné. Provozovatel (nebo ten, kdo ho hackne) ti ji může kdykoliv vybrat. Nemáš seed nevlastníš nic.

A pokud seed máš, tak tu stránku nepotřebuješ. Seed zadáš do jiné a vybereš si ji.

Díky, nastuduju si to více...

Doporučuji "Bitcoinovej kanál" na YouTube. Je to tam pěkně vysvětlené.