Blikání při hraní her na 4K monitoru.

Dobrý den,nedávno jsem si pořídil monitor Samsung U28E590 a zdá se, že se nechce kamarádit s Radeon RX 480.Připojen přes DisplayPort 1.2. Vše funguje bezvadně do chvíle, kdy začnu hrát. Pak monitor v různých intervalech černě problikává. Původně jsem si myslel, že je to z nějakého důvodu kvůli 4K rozlišení, ale bliká i pro zmenšení. Jediné, co zabere, je v nastavení monitoru změnit DP 1.2 na 1.1, pak sice nebliká, ale jak hry, tak systém jedou na 30Hz = peklo. Přes HDMI to samé - 30Hz a blikání jako bonus k tomu. Propojený je DP kabelem dodávaným k monitoru. Ovladače aktualizuju, nepomáhá. Děkuju předem za rady, už jsem z toho celkem dost zoufalý

Odpovědi na otázku

Vykoušejte jiný DisplayPort 1.2. kabel.

Možnost je problém na kabelu, ale také např. některé Samsungy měly chybku ve firmwaru a blikaly, a řešilo to nahrání opraveného firmwaru.