Blikající tlačítko power

Zdravim, potreboval bych poradit. Sestavil jsem si pc, zapojil a zapnul (vše svitilo, ventilatory, chladič a grafika fungovaly ale nenabehnula mi obrazovka) a blikala mi dost rychle tlačítko power na pc skrini. Už jsem se s někým radil a prý by měl být problém se zapojenim ramek do základové desky. Zkoušel jsem tam zapojit i jiné ale stále to blikalo. Tak se chci pro jistotu zeptat jestli to je problém u zakladni desky nebo u něčeho jiného?Základní deska: PRIME Z690-P D4

Odpovědi na otázku

aha.. no tak moze to byt problem zakladnej dosky, alebo aj niecoho ineho. Napr. nekompatibilny tajny procesor?

Procesor mám i7 13700kf

hmm.. zaujimavee... pokracuj...

Co potřebujete konkrétně vědět ještě?

pre zaciatok komplet zostavu, aby sme skontrolovali, ci je to spolu kompatibilne. Potom mozes vymyslat dalej s pc speekerom ako pise kolega nizsie

Rtx 2070 super gaming x
RM850
Prime z690-p d4
Rog strix lc II 240 arbg
Evolveo t3
Samsung 970 Evo 500gb
I7 13700kf

Zapoj si pípák (piezo, nebo reproduktor), desky přez něj obvykle signalizují jaká chyba nastala.Co přesně signalizace ledkou nebo pípání znamená u tvé desky najdeš v manuálu, možná bude stačit vyresetovat nastavení, možná jsou málo dotlačené RAMky, nebo špatně zapojené přídavné napájení pro CPU nebo grafiku.

Pipak jsem zapojil a nic. Zapinam pc bez grafiky ale i tak stále rychle blika to tlačítko.

inak to vies, ze potrebujes mat bios aspon 1620 z 2022/08/16 ?

Já tomu vůbec nerozumím, takže nevím.

takze ak monitor pchas do grafickej karty a nie do dosky, tak uplne prve, co by mohol byt problem je stary bios na doske. Teoreticky na stitku na krabici mas napisany datum vyroby dosky, tak bude mat bios k tomuto datumu...

Na krabici je napsaný datum 2022-05

v tom pripade to je na 100% stary bios a musis ho upgradnut s kompatibilnym procesorom k tomu datumu. To by mali byt vsetky gen 12...

A proč sis to nenechal složit, když o tom vůbec nic nevíš?! Slepák si také "vyřešíš" po sovětském způsobu?

"Já tomu vůbec nerozumím, takže nevím."Dej to do servisu, tam to překontrolují a dají do funkčního stavu.

Nejsou v manuálu desky popsány LED kódy? Jinak složení stojí třeba 500 na Alze (ano, vím, kvalita není nic moc, ale je na to záruka 2 roky...)... Stojí to za to?

A nenapadlo vás, že máte připojené led na špatné piny?https://i.stack.imgur.com/YoQe7.pngMáte to asi na hdd led místo pwr led.

Takže to blikání indikuje činnost disku. Dřív skříně mivaly 2 ledky. Jedná zapnutí a druhá cinnost disku. Teď se používá jen zapnutí ale hdd piny zůstaly.Prostě zapojte kabel že spodní rady do horní (z hdd +- na pwr+-)

A jak souvisi pripojeni PWR LED na HDD LED s tim, ze mu ten pocitac vubec nenabehne? Z toho co zatim uvedl, ze nepipa ani speaker, to vypada opravdu na to co psal roob, ze BIOS desky "nezna" ten procesor.

Máte v tom guláš, to zakroužkované v obrázku jsou piny pro zapínací tlačítko. Piny pro PWR LED jsou vlevo.

Zkus reset BIOSu. Už se mi kolikrát stalo že po špatným nastavení a restartu se nepustil monitor a na desce blikalo u ram.
Odpojit cele od proudu, vyndal baterku na desce a na 10 vteřin tam pichnes palec místo ty baterky. Pak vrátíš baterku a zapneš. Mě to vždy pomůže a nahodí základ nastaveni

Nepomohlo

Myslím si, že roob už příčinu popsal - stará verze biosu nepodporující váš procesor. Dokud si někde neseženete starší procesor, který bios v desce podporuje, a neprovedete aktualizaci biosu, tak se to s vaším procesorem prostě nerozjede. Pokud nemáte od koho zapůjčit procesor, se kterým vaše deska naběhne, abyste mohl provést aktualizaci biosu, tak není ostuda zanést desku do servisu, aby vám tam jeho aktualizaci provedli. Případně zanést celou sestavu, kdyby to nakonec náhodou bylo něčím jiným.

Typická začátečnická chyba.PC se testuje na pracovním stole.Do bedny se cpe až v okamžiku, kdy je primární OS plně funkční.

Pán je chytrej, ale to by tazateli úplně nepomohlo.Udělal chybu v okamžiku, kdy si nezkontroloval kompatibilitu desky a procesoru. To by to mohl skládat třeba ve vakuové antistatické komoře, a bylo by mu to k ničemu.