» Poradna » Windows (a jiné OS)

Blikající lišta, problém s prohlížečem a jiné.

Dobrý večer,poslední dny se nemohu zbavit dojmu, že mám nějakej dost nepříjemnej virus nebo jinej sajrajt v počítači. Když brousím po internetu, když na něco kliknu (na cokoliv), velmi často mě místo načtení požadovaného odkazu vyskočí nový panel s nějakou scam nebo erotickou stránkou. Často padá prohlížeč (používám Mozillu). Už to jsou pro mně varovné signály. A teď tak před dvaceti minutama mi začala zrnitě modře blikat jak šílená dolní lišta (jako televize, když není na žádném kanálu). Antivirus Avast mi ale přesto hlásí, že je vše v pořádku, tak co se to krucifix děje, to se mi to jen zdá?

Odpovědi na otázku

Avast je jen na parádu, zkus Eset na měsíc, ale chce to víc

Od istého času hodnotím jednotlivé antivírusy dosť opatrne. Posledne sa stalo že keď som skenoval jeden súbor, ktorý mi prišiel mailom a bol mi už evidentne podozrivý, tak ho (aktualizovaný) ESET vyhodnotil ako čistý a práve na druhom PC, kde bol nainštalovaný AVAST ho okamžite odchytil. Ale v princípe áno, AVAST je na tom o trošku horšie.

V pohodě, už jsem si zjistil, co to je zač.Tenhle bordel bude asi něco nového, co zaplavuje prohlížeče, doporučuju přečíst tenhle článek, může to napáchat škody, o kterejch zatím nemám ani tušení.(už projíždím počítač něčím, co by mi mohlo od toho pomoct)http://www.myantispyware.com/2017/12/03/how-to-remove-...

je to obyč adware ... odinstaluj avast, stačí ti používat defender, nepracuj s účetem s admin právy, zapni si UAC a měj po ruce Malware Bytes