» Poradna » Ostatní

Bliká webkamera

dobrý den.Dneska když jsem chtěl natočit video tak mi začala blikat kamera.začala blikat když jsem si tam nastavil FULL HD.jinak když si to zmenším tam to nebliká.nevíte jak to udělat tak aby mi to při FULL HD neblikalo?předem děkuju za odpověď.

Odpovědi na otázku

Pravděpodobně neblika kamera, ale světlo. Pokud to jde, změňte snímkování frekvenci videa na něco, co není násobkem či podílem 50. Pokud to nejde, změňte zdroj světla. Případně některé kamery umí toto blikání potlačovat. To ale musíte najít v návodu tě co máte.

Nemáme věšteckou kouli. Napiš, jakou kameru máš.

Co na webkameře bliká? Tady není věštírna.

Některé kamery mají v nastavení potlačení blikání a tam ve výchozím stavu nastavené na 60 Hz - což je frekvence sítě (blikání zářivek) v USA.Je třeba to přenastavit na 50 Hz, což je frekvence sítě u nás.