» Poradna » Web a internet

Bleskmobil, samovolná aktivace Datový balíček Instant Day

Ahoj,stalo se mi, že přišla SMS:"Za pripojeni k internetu bylo strzeno 25 Kc. Pripojeni je predplaceno do...(24 hodin)". Podle výpisu na webu se jedná o Datový balíček Instant Day.Na mobilu mám ale "Mobilní data jsou vypnuta", mám to tak vždy.Nerozumím jak se ten balíček aktivoval.Je možné, že to aktivuje nějaká apka ? Mám asi měsíc nový telefon Nokia 5 a instaloval jsem jen pár věcí. Je nějaká apka u které se ví, že to dělá ?Vím, že se dá přes webovou Samoobsluhu internet natvrdo deaktivovat, to bych ale nerad dělal, někdy se může hodit možnost to zapnout.Raději bych vyřešil, aby to samovolně nedělal můj mobil.

Odpovědi na otázku

Vestecke koule tu fakt nikdo nefasuje. Blizsi info u tveho operatora

Dělalo mi to samé cca 1x za 2. měsíce. Pomohlo jen zablokování u operátora.

A stávalo se to od té doby co byl mobil nový anebo až po čase, případně po nainstalování nějaké apky ?Mimochodem, byla to taky Nokia 5 ?

Mně se to stalo u nového mobilu vždy než jsem se dostal do nastavení a vypnul to. Žádná aplikace to asi dělat nebude,takže projít nateveni mobilu a nastavit to tak aby se to samo nezapinalo. Podívat se do nastavení obchod play jak máš nastavené stahování tam.

Ahoj. Ten samý problém měl můj otec u operátora OPENCALL. Vůbec datové přenosy nepoužívá, přesto se mu aktivoval nepravidelně rovněž internet na den. Podobná služba jako u Bleskmobil. Dle operátora může způsobovat nějaká appka, která obchází nastavení telefonu. Řešení - pouze zablokovat natvrdo datový přenosy v samoobsluze. Mám rovněž OPENCALL a na mém telefonu se to neděje. Možná to záleží na tom, jakou máš verzi Android. Na mém telefonu mám starší 7, otec tuším 8 nebo 9.

Kdyz jsem prehodil simku ze Siemens do chytrejsiho telefonu udajne to u operatora system poznal a abych se nemusel zdrzovat mi zapnuli internet. Presneji prisla sms ze zrovna s vysi poplatku. Nedavno jsem s nimi dal rec a nejak nechteli slyset o nezapinani netu, trvali na zablokovani. Nezbylo nez jim v tom nebranit a mit o tom doklad.