» Poradna » Ostatní

Blesk peněženka dá se jí věřit?

Dobrý den, chodím na brigádu a chci si šetřit peníze, jenže když je mám doma hned je utratím za zbytečnosti. Našel jsem nějakou "blesk peněženku" kde si můžu dobít až 50 tisíc a pak následně zaplatit nebo vybrat z bankomatu. Chtěl bych se zeptat jestli je možnost tam postupně našetřit třeba 30 tisíc a pak si to vybrat bez toho aniž by mi peníze zmizely. Třeba zrušení blesk peněženek nebo něco podobného. Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Blesk peněženka měla hrozne vysoké poplatky za dobíjení. Spíš se podívej po nějakém studentském účtu. Ty jsou dneska dost často vedené zdarma a míváš k nim už taky kartu.

25 za dobití a 30 asi za výběr z bankomatu. To by mi zase moc nevadilo protože to budu dobíjet třeba jednou za měsíc ne denně hlavně mě zajímá jestli tomu mužu věřit a nechávat tam své peníze. Stačilo by třeba.. Každý měsíc bych tam něco přidal.. a okolo října si to vyzvedl. Šetřím na něco ne do budoucna

Věřit nebo nevěřit...to je jedno, studentský účet je opravdu o hodně lepší volba. Tyhle alternativní věci od Blesku a jiných "individuí" se hodí nanejvýš jako alternativní mobilní operátor.

Hodí se pouze na platby na internetu - abys nemusel dávat někomu údaje své "normální " platební karty. Vždy si tam převedš pouze částku nutnou k nákupu.Jako spořící účet to rozhodně vhodné není...

Na sporeni je lepsi biip karta, ktera ma dokonce i vybery z bankomatu cs zadarmo. Take je rozdelena na dve casti jedna je normalni z ktere se plati a druha cast je sporeni, ktera neni pristupna pri placeni.

http://www.zive.cz/poradna/neco-mi-bere-peni...