Blbnoucí NTFS disk - testy OK, ale "motá" data

Zdravím, už jsem z toho málem na mašli...
Disk 160 GB byl jako nový (z neznalosti budoucích problémů) naformátovaný jako "dynamický".
Po reinstalaci Win2k nešel přečíst. Po hodinách hledání na netu jsem našel (u MS) způsob, jak ho importovat do jiného PC. Import proběhl (ve WinXP) bez problémů. Data jsem zkopíroval, disk převedl na "běžný", zformátoval na plnou kapacitu a data nahrál zpět. Od té doby (asi 14 dní) se pořád objevují problémy. Něco, co šlo šlo přečíst, najednou nejde, spustím nějaký videosoubor a hraje kus filmu nahraného z DVD, fotka má příponu JPG, ale vevnitř je to něco úplně jiného, nebo ve videu problikávají kusy jiného videa... Hrůza. Testování disku zprvu cosi opravovalo, ale teďka už se všechno tváří, jako OK, což ovšem není

Není náhodou těch 160 GB, resp. 149 GB formátovaných na NTFS už moc? Správce disků mi to ale tak nabídnul, tak jsem to jen odklepl. Nebo by mohl být problém v tom, že formátovaly WinXP a teď jsem na Win2k?
Už fakt nevím. Nevíte, čím disk "projet", aby se mu zas dalo věřit?

Odpovědi na otázku

Mel bys overit, jestli mas zapnutou podporu 48bit LBA - byl na to nejakej program, menovalo se to nejak jako EnableBigLba.
160GB na NTFS neni moc, ma zvladat podstatne vic.

Díky! Jsem b-l-b... Je vidět, že jsem naposled reinstaloval před více než 3,5 lety. Říkal jsem si 48bitové adresování je podporováno od SP3, já mám SP4... A vůbec mě nenapadlo to nastavení zkontrolovat. Kdybych ho formátoval, tak to samozřejmě zjistím, ale když už byl naformátovaný, tak mě to netrklo.
Doufám, že to bude ono

Není spíše problémem verze NTFS? Jestli byl formátován v WXP a je užíván ve W2000, tak to může být problém.
Rychlejší by asi bylo zazálohovat a znovu formátovat přímo ve W2000.

Nesmyslné názvy souborů a a zmatek v nich jsem několikrát zažil při převodu systému souborů FAT32 na NTFS u některých verzí OS.

Myslím, že něco podobného potkalo i tebe.

Ale je mi líto, řešení nemám. Vždy jen formát a nová instalace.