Blbne bios a pc nenaběhne do windows

Ahoj všem.Mám desku Asrock 980DE3.Když jsem zapl pc nejen že nenaběhl do windows ale základní obrazovka s výběrem menu Bios,Boot atd je tam asi minutu a pak mi to píše buď chybí Bootmgr.Nebo se mi nejde dostat do biosu a když už se tam dostanu tak mi zmizí záložky a zustane mi tam jen ta na které jsem nebo když už se dostanu do biosu nic tam není. baterku jsem zkoušel vytáhnout.Pravděpodobně mi odešla základní deska, ale chci se ujistit.Díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

co to pise?

Dnes mi to píše Secondary Master Hard Disk error, stisknu F1 a naskočí mi BOOTMGR Chybí

Máš stolní PC? Je to nový počítač? Jestli jo, zkontroloval sis kompatibilitu s tvou case? Jestli se desky dotýká case tam, kde nemá, máš viníka. Jednou jsem takovej problém taky řešil

No mám tu desku asi pul roku a žádnej problém nebyl.A ano mám stolní PC.Dnes mi to píše Secondary Master Hard Disk error, stisknu F1 a naskočí mi BOOTMGR Chybí.Zkusil jsem tedy vyhodit hadr a dát jinej, ale F11 nefunguje na bootování.A když chci najet do Biosu tak se tam nedostanu.A píše mi to mimotoho co mám ca CPU ještě Entering setup.....Press F6 for Instant Flash a Press f11 for boot menu, ale to nic nedělá tak zmáčknu F1 a najednou jsem v biosu.....Nevím kde je problém

Blbne BIOS vs neumím ho nastavit. Trochu studia opravdu nezaškodí.

A vám by nezaškodilo si přečíst celou diskuzi.Třeba o tom co mi to píše a nejde mi nahrát novej windows.

Neškodilo by to, ale jak znám tyhle nadpisy, bylo by to zbytečné, co říkáš. Takový problém taxovat na vadu BIOS-u je prostě hovadina. Takže ještě jednou - něco si naštuduj (G. je tím doslova "narvanej", tak hledej) a okamžitě uvidíš kladné výsledky.

Tak jinak do biosu se už dostanu,jen mu to trvá hrozně dlouho....ta základní obrazovka při spuštění je tam strašně dlouho.V Biosu mám nastaveno aby mi to četlo z CD abych mohl nainstalovat novej windows na jinej harddisk protože u toho starého mi to psalo Secondary Master hard Dick error nebo BOOTMGR Chybí.Jenže při pokusu o instalaci mám černou obrazovku a pořád bliká mezerník v levém horním rohu.Neříkám že jsem profík, ale uplnej negramot taky nejsem a co myslíš že dělám na webu od včerejška...bohužel nic nezabírá

Díky všem za spolupráci .Problém jsem již vyřešil a vše funguje jak má