» Poradna » Mobily

Blblo nabíjení telefonu

Ahoj,včera jsem měl problém s nabíjením.Mobil jsem připojil na nabíječku s 14%. Po cca 4 hodinách (kdy už mobil měl být dávno nabitý) jsem měl jenom 64%. Zkusil jsem se podívat znovu za půl hodiny s poskočilo to o 2% na 66%. Na mobilu normálně svítila notifikace, že se nabíjí i v piktogramu baterie se zobrazovalo nabíjení. Zkusil jsem jinou nabíječku a po půl hodině 67%. Mobil jsem tedy odpojil a z ničeho nic to skočilo na 100%, s mobilem jsem zkusil chvíli pracovat a držel 100%. Zkusil jsem znovu připojit nabíječku a zase spadl na 67%. Po odpojení nabíječky zůstalo 67%. Provedl jsem vypnutí telefonu a "profouknutí kontaktu baterie". Po zapnutí to skočilo na 76%, po připojení na nabíječku už standartně nabíjel.Před cca. 1,5-2 rokama jsem měl také problém s nabíjením. Po nabití na 100% se mobil začal vybíjet, přitom byl stále na nabíječce. Nebo se cyklicky nabíjel a vybíjel, takže v historii nabíjení byl zubový průběh. Např. nabil na 75%, vybil na 74%, nabil na 75%, vybil na 74% atd. stále dokola. Pak to přestal dělat, nabíjel se standartně, až do včera. Teď už zase jede normálně.Jedná se o Sony Xperia L. Telefon má už lehce přes 5 let, tak nevím, jestli se pomalu loučí, nebo to byl jen nějaký "blud".

Odpovědi na otázku

Blba baterka. Nebo i konektor

Po pěti letech je baterka dávno po smrti a taktéž už bude řádně vyglajdaný konektor. Takže část problému způsobuje naterkaza část konektor.