Blbá zpráva. Odcházejí CPU Intel Atom C2000 v embeded systémech. Vrrr.

Většinu lidí to asi zajímat nebude, ale ti co mají doma a v práci nějaké ty věcičky od Cisco, Synology a ..., by měli zbystřit, pokud nechtějí přijít o data:https://www.theregister.co.uk/2017/02/07/intel_atom_fai...

Odpovědi na otázku

Holt někdo použil moc nekvalitní kurvítka. Odešlo to ještě před koncem záruky...

By mě zajímalo, proč nějakej šílenej ekolog nezažaloval EU za to, že přikázala používání bezolovnaté pájky. Vždyť recyklace za sebou nechá mnohem větší uhlíkovou stopu, než jedna pořádně udělaná věc z olovem.btw: máš s tím osobní zkušenost? U NASů Synology odcházejí napájecí adaptéry, věci od Cisca jsou posledních pár let hodně ojebaný, o konzumní předražené řadě Linksys ani nemluvě.

Pokud jde o ty Atomy tak to bude kombinace bezolovnaté pájky + chyby podobné defektním řadičům SATA u P67. Intel potřebuje fungující AMD jako sůl, jinak budou vyrábět zmetky jak na běžícím pásu, protože lidi si to budou muset kupovat, protože nebude alternativa.

Myslím, že pokud by Intel získal monopol, vystřelí ceny jeho produktů na několikanásobek a třeba Core i7 nebude stát 10, ale 50 litrů. Pak bych chtěl vidět všechny ty kritiky AMD, jak by kouleli očima při nákupu CPU. To je totiž jediná síla, která ještě drží Intel na uzdě. ☺