» Poradna » Ostatní

Black screen s B2 - nenaběhne systém

Zdravím, mám menší problém. Mám asi již tři týdny doma novou počítačovou sestavu. Instalace byla bez problému a doteď vše šlo perfektně jak mělo - konečně jsem mohl na plné grafické nadstavení i ty nejnáročnější hry a programy, které jsem dříve na 6 let starém notebooku neměl šanci ani rozjet.Dnes mě ovšem zaskočil menší problém, který bych chtěl co nejdříve vyřešit. Když zapínám počítač, jako první se vždy objeví screen s logem motherboadu po stisknutí "delete" můžu do biosu, hned na to začne nabíhat systém (W7). Při několika posledních pokusech systém spustit, se vůbec nic z toho neobjevilo jen to zamrzlo a celá obrazovka byla černá s výjimkou bílého "B2" vpravo dole, nic se nedělo, zkusil jsem jít do biosu, to jen dole vypsalo, že to načítá a nic. Do systému jsme se nakonec dostal (restart), ale stává se mi to pořád - abych počítač zapnul, je třeba 3-5 restartů a to mi přijde podivné. Pokusil jsme se vyhledat o co jde na googlu, ale moc jsem odpovědím na toto téma neporozuměl. Jako první jsem zkontroloval propojení PC a monitoru - žádný problém a aktualizoval ovladač grafické karty - problém se taktéž nevyřešil. Mám tuto sestavu: " "http://www.czc.cz/czc-hraju-si-h133-i5-4440... "Nejsem v těchto věcech příliš zběhlý, protože notebook, který jsme měl doteď již 6 let funguje bez menší poruchy (a nepoužíval jsem windows). Pokud někdo víte, co bych s tím ještě mohl dělat, popřípadě víte, kde mohu najít odpověď, budu velmi vděčný...

Odpovědi na otázku

Zkus vymazat BIOS, vytáhni ze základní desky baterii asi na 30 s. a pak ji tam vrať.

Tak, díky, to jsem někde četl, ale radši s tím zajdu do servisu (aby nebyl problém se zárukou, když do toho budu hrabat).