» Poradna » Programy

Bitwarden - t

Hledám nový password manager, protože keepass nepodporuje přenositelnost mezi více zaříženími.. Jako ideální jsem našel bitwarden, což je open source free program, který nabízí možnost uploadu souboru s heslama do jejich cloudu. Jenom to vypadá všechno moc dobře na to, aby to bylo úplně zdarma.. čeho taková firma může získávat peníze např?

Odpovědi na otázku

Na eštébáckymi, boľševickými, zdegenerovanými zločincami a zlodejskými mafiánmi prešpikovanom bohabojnom Sľovensku, máme birmovaného premiéra, doc. inž. arch. Prof. JÚDr. Róberta Fica, DrSc., CsC., PuDr., Ph.D., ktorý nájde peniaze pre spomenutú lúzu vlastnou hlavou.

Jen taková menší technická poznámka, jak asi bude vysoké zabezpečení heslem při hromadné správě nějakou aplikací a ještě s požadavkem na přenositelnost. Já bych ty přihlašovací údaje rovnou vytroubil do světa, ušetříš čas.> Míst k odchycení tam vidím hned několik. Sám používám ke správě hesel biopočítač (něco jako houba, či květák) co nosím v hlavě. Napájím ho červeným vínem, ne jinak, jídlem a zatím nám to funguje velice dobře již několik desítek let.

A jak řešíš zálohu? Vždyť i ten biopočítač se přeci může porouchat.

Dostal jsi mě, ale už několikrát jsem se přiznal, tajemství to tedy není. Mám bloček (normální kroužkový) a v něm je mám zapsány. V běžném ohnivzdorném trezoru (s různými účty, dokumenty, vším co bych mohl potřebovat, kdybych třeba přišel o elektronický účet, bankovní data, mobilní atd.) . V případě pracovních věcí, je aktualizuji i do bezpečnostní schránky, když tam nesu novou zálohu dat a tištěných dokumentů (musí být mimo domov / kancelář to je jasné).

Bloček používám teď také.. ale je to otrava.. navíc ho samozřejmě můžeš ztratit, někdo ukrást tašku atd, takže si to tam zapisuješ už šifrované? Navíc když používáš cca nějakých 30 hesel a listovat v tom taky není nic moc. Nikdy bych tam asi nesvěřil heslo od bankovnictví nebo do důležitých emailů.. ale na nějaká fora a méně důležité weby.. proč ne? - ušetřilo by mi to spousta času. Zálohy bych asi řešil pomocí USB nebo upload šifrovaného souboru někam..Btw už odepsali mi z bitwardenu ohledně dotazu na financování a údajně je dočasně financuje Microsoft BizSpark program, ale že už pracují na monetizující strategii.

Individuální záležitosti. Ztratit mohu vše i život, když na to přijde. Na druhou stranu ztracený mobil, zablokovaný i bezdůvodně účet může také nadělat paseku. Já psanému, tištěnému dokumentu zatím věřím a nikde není řečeno, že si není možné poschovávat i nějakou flešku s další kopií.> Abychom si věc vyjasnili, u méně důležitých webů, fór, případně i přihlášení na jedno použití (vynucených) či občasných, kde nejde o peníze (případně o ztrátu soukromí) nemám problém.