» Poradna » Programy

BitTorrent

Je nějaký důvod proč mi v uTorrent nefunguje upload, ale v BitComet ano? Nemá se něco v uTorrent nastavit (v BitComet jsem nic nenastavoval).

Odpovědi na otázku

Si asi první komu vadí, že mu nefunguje upload, mě kdyby nejel upload tak to vůbec neřeším.

no jo, ale podle mne download zavisi na upload, kdyz nemas dobrej upload (zadnej), nemuzes mit ani dobrej download. proto v uTorrent jedu download 5 kbps upload 0 kbps a v BitComet download 110 kbps a upload 200 kbps.

hh je to presne jak rikas, Mirek zrejme v zivote pres torrenty nestahoval

Že v Bitcometu mi to stahuje klidně těch 92 kB/s a upload mám nastaven na 3 kB/s. co mi na to řekneš?

Ja to zase delam tak : Ze spustim Azureus zapne uploud i download pak v prenosu dam pauzu vseho kliknu jen na jeden torrent ( ten co chci stahovat ) a spustim si ho. Takze uplouduju jen to co taham.

Aby fungoval upload, musis mit povolenej (forwardovanej) jeden prichozi port. Nejjednodusseji ho muzes v uTorrentu zmenit a rovnou otestovat pres Options -> Speed Guide -> dole "Current port". Jestli ti to v BitCometu funguje, tak si zjisti, kterej port mas nastavenej v BitCometu, a pouzij ho i v uTorrentu.Taky nezapomen v tom samym okne nastavit "Connection type" na spravnou rychlost svyho uploadu - aby ti pak upload nebrzdil download.Nakonec to vyzkousej tlacitkem "Test if port forwarded properly" a kdyz ti rekne, ze je to ok, uloz ("Use Selected Settings").