» Poradna » Počítačové sítě

Bittorent za ADSL modemem a za Asus WL500g WiFi routerem

Hezky den,chtel bych poprosit o radu, jak zprovoznit Bittorent klient (Azureus) na ADSL pripojeni.Jsem pripojen k internetu prostrednictvim ADSL modemu Alcatel Speedtouch 510,na ktery je pripojen wifi router Asus WL510g, a teprve na ten se pripojuju ja.Problem je, ze mi klient porad hlasi Chyba NAT = nejsem na uvedenem portu pristupnyz venci.Pokousel jsem se forwardovat porty z modemu na router a z routeru ke mne, ale nic -nejspis to to delam spatne.Pouzivam Linux, kde jsem pro jistotu uplne deaktivoval firewall, takze u me chyba nebude.Muze mi nekdo, prosim, nastinit, jak presne mam nastavit forwardovani?Na modemu mi pripadne, ze by to melo jit pomoci "Nastaveni NATP", ale nejsem si jisty.Modem: 192.168.1.1WiFi Router: 192.168.2.1Ja: 192.168.2.2Azureus port: 57200Diky, Petr

Odpovědi na otázku

Neni problém v tom, že maska podsítě je 255.255.255.0? Protože v tom případě neni modem součástí sítě.

Tohle vubec nevadi. Jedinou soucasti site "modemu" je ten asus router. A kdyz to z modemu forwarduje na router a z routeru dal na pc, tak to vubec nevadi.

no právě, pokud je na tom modemu maska podsítě 255.255.255.0, tak to podle mě nebude fungovat, protože modem bude na jiný podsíti než router.

Co je vlastne zac ten WL510g? Cim se lisi od petistovky?

Preklep: je to samozrejme stary dobry WL500g

Z tech informaci co jste dodal:Modem: 192.168.1.1WiFi Router: 192.168.2.1Ja: 192.168.2.2Azureus port: 57200Vidim pravdepodobne vasi chybu. Ten wifi router ma 2IP adresy, jednu na wan portu (tu na stranu k alcatel modemu), a tu v Lan (k vasemu PC). Na tom alcatelu musite forwardovat port na tu WAN IP asusu. Protoze jste ji neuvedl, pravdepodobne jste forwardoval na LAN IP routeru, ale ta neni v siti toho alcatelu, takze to nemel poslat kam.

V modemu jsem nastavil toto:(doufam, ze se to formatovani aspon trochu zachova)--------------------------------------------- -------------------Network Address Port Translation (NAPT)Nr Type Inside address Outside address Prot State 1 Temp 192.168.2.1:5721 unspecified:5721 tcp NONE 2 Temp 192.168.2.1:5721 unspecified:5721 udp NONE --------------------------------------------------------- -------Druhej preklep tedy byl ten port: mam nastaveny 5721.Ve WAN nastaveni Asusu (WL500g) je: WAN IP Setting:IP Address: 192.168.2.1Default Gateway: 192.168.1.1Nemam na nem povoleny firewall a jedine nastaveni forwardovani me napadapomoci nastaveni: NAT Setting - Port Trigger, ale nevyznam se, takze nevim,jestli je to to, co chci.diky

Port trigger taky nevim co je, jen mam nejaky odhad, ale v tomto pripade to je jedno.Stale se mi ta IP asusu nezda. Pokud ma modem 192.168.1.1 (tj lan ip modemu) tak wan ip asusu musi byt ze stejne podsite, tedy nejake 192.168.1.x (misto x pravdepodobne 2). Pak ma ten asus dalsi ip, lan ip. Asi 192.168.2.1 a ty pocitace na nej pripojene opet ze stejne podsite, tj 192.168.2.x (jak rikate tak mate 192.168.2.2). Nekde v tom modemu bude i moznost nastavit DMZ, kdyz tam nastavite IP toho asusu, tak modem na nej bude posilat vse, co dostane. Nebude nutne nastavovat nat na modemu. Ale stale je tam potreba zadat spravnou IP adresu.Mozna jeste jedna otazecka, mate prirazovani IP adres zajisteno dhcp servery (v modemu i v routeru)? nebo jste ty ip adresy nastavoval rucne na sitovce? a v tom routeru. Pokud rucne, tak pak je moznost, ze to bude takovejhle bordel.No jakou IP adresu zadavate, kdyz se chcete pripojit na modem a na router? (192.168.1.1 a 192.168.2.1?) Pokud ano, tak ten router urcite nema z wan a lan strany stejne IP adresy. musite v nem proste najit tu druhou.

je nastaveno automatické přidělení IP ? nebo je to natvrdo ?

adresy jsou natvrdo...modem a asus jsou spojene "mostem" - WDS

zkusil bych dynamické přidělení IP,

V tom bych problem nevidel

Ano, z pocitace 192.168.2.2 jdu na asus 192.168.2.1 a nebo na modem 192.168.1.1.Asus ma jen jednu adresu (192.168.2.1)...urcite!!!

na PC by měla být 192.168.3.1

bože a to jako proč??

PetrB:Máš v tom děsnej zmatek. Vysvětlují ti to tady, ale ty to nechápeš.Modem IP: 192.168.1.1Každý routr má dvě adresy, jinak by přece neroutoval! A nefungoval by ti ani port forwarding!Routr Asus WAN adresa: 192.168.1.2 (strana k modemu)Routr Asus LAN adresa: 192.168.2.1 (strana k lokální síti)Počítač IP: 192.168.2.2Port forwarding na routru: typ provozu: TCP/UDP port:57200 IP:192.168.2.2 (cíl) (musíš přece napsat, kam to ten routr má poslat!)V Azureusu přepiš port 6881 na 57200.

Doufam, ze od tebe to pochopi, celou dobu se ho tu ptam na tu druhou IP adresu, a nemuzu ji z nej za boha vydolovat. A co se tyce te wan adresy, tak dhcp server modemu je ruzne nastaveny. Nektere prirazuji ip od 1, nektere od 2 (kdyz 1 ma modem), nekdy od 33 a nekdy od 100. Vice variant jsem zatim nevidel. Psavdepodobne to bude 192.168.1.2, ale jisty si tim nejsem, proto se ho tu celej vecer ptam na tu ip adresu.

Tak se podarilo Diky za rady.(v Asusu jsem nastavil WAN adresu 192.168.1.2,z modemu forwardoval na tuto adresu az asusu jsem forwardoval - pomociNAT Setting -> Virtual Server - na lokalni pocitac)

Custe kamaradi :o)) mam podobnej problem a sakra nevim jak to nastavit, mam modem i router, modem je asus am602 a router asus wl-500gp , jenomze nikde jsme nenasel zadny port forwarding ,ale u Asusu jsme pochopil ze je to prave asi ten port trigger :o)) njn to je vse hezky, jenomze do port triggeru nemuzete zadat zadnou IP adresu, jen rozsah portu a to je vse jak na modemu tak i u routeru, co jedine by slo kde se da nastavit Ip adresa je virtual server, tak mi pls poradte jak na to ... pokud bych mel dat port triggesr jak na modemu tak i u routeru (pouze porty), jde mi o to ze nevim jak na to ,chtel bych byt ve Strongu Activ, akorat kdyz otevru u modemu port triggedr tak tam ma najednou 4 policka kam zadavat porty = tohle vse je v jednom radku : trigger port start/trigger port end a hned zatim vyber z nabidky = TCP,UDP,TCP/UDP a hned vedle se nastavuje totez ... takze celkem to musim nastavit dvakrat pochopil jsme ze asi nasledovne = *TGS = 5000,*TGE = 5000 TCP | *TGS = 5001, *TGE = 5001 UDP ,ano muze to tak byt napriklad ?A potom je tedy jeste jedna vec a to je v tom 500gp tam je to zas nasledovne : *TG = a na vyber TCP,UDP a potom vedle je : Incoming port a na vyber zas TCP,UDP ,takze pls poradte mi nejak, mozna ze je to strasne jednoduchy,jen jsme to moc rozkvetl ..

1) port trigger je neco uplne jineho. Ten funguje tak, ze vas program se pripoji nekam ven, toto port trigger zaznamena, a otevre smerem dovnitr navolene porty. Ale vy potrebujete byt pristupny i bez te predchozi komunikace ven. Takze tohle je celkem nepouzitelne.2) Osobne ten modem nemam, a ani jsem nenasel ke stazeni jeho manual, takze rada bude spise tak okrajova. Port forward tam MUSI byt. Hledejte NAT, Port forward, Virtual server (problem je, ze to byva oznacovano ruzne, tak to chce hledat). Kdyztak udelejte par screenshotu a ja poradim, co to asi je. Pripadne asi mate manual v elektronicke podobe tak mi ho poslete na nargon@gmail.com

Asus WL-500gPStrana 14Virtual server

no tiez som to prave riesil, :) a tiez ma to pekne sralo ale ktosi tam hore mal pravdu treba tie porty forwardovat na tu druhu IP asusu, dik uz to facha aspon mne