» Poradna » Windows (a jiné OS)

Bitová kopie Windows 10: z SSD na jiné SSD stejné velikosti

Zdravím. Chtěl bych se zeptat jestli je možné obnovit systém (W10) + nainstalované aplikace, v případě havárie disku, na jiný disk o stejné velikosti z bitové kopie. Dejme tomu že mám bitovou kopii 250GB SSD, který mi následně odejde. Koupím si nový 250GB SSD a chci na něj obnovit systém z bitové kopie. Půjde to?V jiných diskusích se řeší přenosy systému z menšího disku na větší (a snad i naopak), z HDD na SSD... Rád bych věděl jak to bude fungovat v mém případě. Od W7 se mi nestalo, že bych musel přeinstalovat kvůli pádu systému, zato nějaký ten disk mi už odešel. Předem děkuji za reakce.

Odpovědi na otázku

Mělo by. Jednou jsem to dělal.

Pujde

Jasně, toho je nejjednodušší případ :)

Ano mám to vyzkoušeno

Všem děkuji za odpověď. Tak si teď říkám, že to byl asi trochu hloupý dotaz...Napadá mě ale jeden možný problém. Všiml jsem si, že "stejná" SSD od různých výrobců mají mírně odlišnou kapacitu (myslím v řádu kB až MB). Měl bych si dát pozor na to, aby byl ten nový disk opravdu stejný, případně malinko větší, nebo se s tím obnova nějak popasuje?

Záleží na SW - free to obvykle na menší neumí.

To ničemu nevadí - poradí si s tím téměř všechny aplikace (kromě Clonezilly).

Každá free aplikace změnu velikosti neumí. Přenášel jsem na ssd s Macrium Reflect a ten to v pohodě dal. Další problém může být, že se ti třeba zhroutí disk a je potřeba bootovací medium, což většinou free verze také nemají. Zmíněný Macrium bootovací medium má, ale nezkoušel jsem.

Našel jsem si nějaké recenze a Macrium Reflect opravdu vypadá jako dobrá volba, i to bootovací médium prý funguje bezvadně. Díky za tip.