» Poradna » Windows (a jiné OS)

Bitová kopie systému Windows 7

Ahoj,potřeboval bych upřesnit bitovou kopii systému Windows 7Pár dotazů: 1. Chápu správně, že vytvořím přesný aktuální stav Windows 7 a v případě potřeby obnovím systém do původního stavu včetně nainstalovaných driverů?2. Kopie ukládá i uživatelská data jako dokumenty, obrázky a pod ?3. Při obnově je vyžadována znovu aktivace či případně nějaké složité nastavení ?

Odpovědi na otázku

Bod 2. obecně neplatí a bod 3. určitě ne.Bitová kopie - klon - je kopie. Kopie něčeho (přesně a JEN toho, co obsahuje).Už je ti to jasné?

Děkuji za čas a odpověď.Chápu tedy správně, že to je vlastně externě uložený bod kompletní obnovy ?Např. Udělám si čistou instalaci Windows s drivery a přidám např. Office a vytvořím bitovou kopii. Po čase používání Windows se tak mohu kdykoliv vrátit do stavu po instalaci.

Bitova kopie je kopie disku. Po obnove dostanes pocitac ve stejne podobe, v jake jsi bitovou kopii vytvoril vcetne vsech dat. Aktivovat pak samozrejme nemusis, ani nic nastavoval. Jen budes potrebovat vytvorit i to CD, ze ktereho pak pro obnoveni nastartujes.

Díky, lze i uložit na externí disk a pak nabootovat z Win CD a obnovit z ext. disku ?

Ano, jde ulozit na externi disk, na flash disk, na nejaky disk v siti (NAS) apod.

To ani zdaleka není přesná odpověď. Jedná se o kopii oddílu, nikoliv disku (za předpokladu, že je disk tím nejpitomějším způsobem rozdělen - tedy nerozdělen vůbec - pak jde o kopii disku. Přece se z důvodů klonu OS, který má např. 15-20 GB, nebude klonovat celý drive, který má např. 2 TB). Platí také, že lze vytvořit klon celého disku bez ohledu na to, jak je rozdělen (o rozdělování se zmiňuji několikrát proto, že velmi úzce souvisí s možnostmi bootování systému - zejména, je-li systémů více - a platí, že pokud do klonu nejsou zahrnuté důležité a podstatné části drive - minimálně ta, z které se bootuje - pak vůbec nemusí čerstvě naklonovaný OS nastartovat).Dále platí to, že jako médium pro klon může posloužit nejen CD nebo DVD, ale prakticky libovolná flashka, síť a zcela libovolné externí disky.

Tak to je vyčerpávající a moc vám oběma děkuji za upřesnění