» Poradna » Windows (a jiné OS)

Bitová kopie disku s virtuálním diskem

Prosím o radu, pokud máte někdo zkušenost:Mám win7 64bit a na stejném disku virtuální disk s win-xp. Pokud vytvořím záložní bitovou kopii disku z win7, bude obsahovat i virtuální disk s win-xp? Nebo musím složitě zálohovat samostatně i bitovou kopii s win-xp? Jde mi o to, abych v případě havárie obnovil kompletně oba systémy i s programy a nastavením. Díky všem za rady.

Odpovědi na otázku

Bitová kopie je záloha sector by sector. A je úplně jedno, co ty sektory obsahují.Takže to můžeš zálohovat "sakumprásk". Po obnově bude vše jako původně.

Díky za radu, takže to zkopiruje i MBR s nastavením boot sektoru?

aký SW chceš na image systémového oddielu C:\ použiť?

Přímo z win správa disku-vytvořit virtuální disk. Zda se mi to nejjednodušší

žiadna sláva, ale dá sa použiť. Robí v podstate službu, ako ostatný backup SW len je neprehľadný pre laika a má obmedzené možnosti. Spomalený algoritmus, žiadna kompresia. Dávaj bacha na umiestnenie pôvodnej cesty bitovej zálohy finálneho súboru. Vyrob si bootovacie médium na externom nosiči. (Apropo, zálohuje aj zavádzač a MBR-GPT sektor).

No o to mi právě šlo jestli zazalohuje bezproblemove i zaváděcí sektor. Virtuální disk se zapsal do MBR jako další jednotka. Taky si myslím že bitova kopie mela fungovat po obnove stejně.

Docela se bavím nad tím, jak stále vykládáš o tom, co je v MBR. Mohl bys ho sem postnout? To, co vykládáš je nesmysl, takže bych docela rád viděl, co v tom MBR vlastně máš.

Jsem rád že se bavíš, o co jiného přece v životě jde, že. Bav se dál 😊 a kdybys někdy měl i využitelnou radu tak dik.

Už jsem se snad vyjádřil jasně - kopíruje (zálohuje) se obsah VŠECH sektorů.