» Poradna » Windows (a jiné OS)

Bitlocker

Zdravím, známý má notebook DELL XPS kterému nejspíš umřela základní deska (nelze zapnout, ani s jiným adaptérem nebo po odpojení baterie), chtěl by z SSD vytáhnout data. Disk jsem připojil do svého počítače, nicméně ho má zašifrovaný přes bitlocker a ví pouze kód který po spuštění počítače zadával a ne obnovovací 48 místný. Neuměl by někdo poradit, zda je nějaká možnost jak z něj data dostat? Obávám se, že i kdyby mu vyměnili základní desku, tak to bitlocker bude považovat za nový počítač a bude chtít opět dlouhé obnovovací heslo. Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

ak mal MS ucet, tak je tam ulozeny. Ak nemal, obnov data zo zalohy.

Díky, to zkusíme!

jako tu obnovu ze zálohy ?

Toto je pravda na 50%.Pri šifrovaní disku, máš na výber, kde chceš kľúč uložiť.Microsoft účet alebo lokálne.Ak má niekto paranoju a musí si šifrovať disk, tak uloženie kľúča na cloud len potvrdzuje jeho paranoju a to, že o tom nič nevie.K otázke: Nie, ak nevieš 48 miestny kód, tak dáta nedostaneš. Ak by sa to dalo, tak by to bolo zbytočné šifrovať, nemyslíš?

A vis o tom, ze disk nesifruji jen paranoici?

Tak vo firme šifrujeme disky aj my, to je jasné.Ja napríklad svoj windowsácky notebook šifrovaný nemám.Keď sa stratí, tak sa stratí. Prihlasovacie údaje si do windows ntb neukladám a karty detto.Zdrojaky nech si kludne nechaju :D

Tak pokud má někdo notebook, se kterým cestuje, tak má nemalou šanci, že ho ztratí nebo mu ho někdo ukradne. A to opravdu není paranoia, chtít mít disk šifrovaný. To je základní rozumné bezpečnostní opatření. Druhá věc samozřejmě je, že si musí dobře uložit přístupové údaje, aby o ně nepřišel.

Tak s cestovaním súhlasím, to je pravda.Ale inak to zmysel nemá, teda, ak tam nemáš plány od jadrovej elektrárne a prísne tajné informácie od SIS :)V minulej práci, mi dávali ľudia heslo aj keď mali bezpečnostnú previerku tretieho stupna. A že ich bolo :D

Jo, tak u stolního počítače taky disk jako celek šifrovaný nemám, mám tam jen šifrovaný 50GB oddíl, kam případně dávám věci, které bych nerad, aby byly viditelné, kdyby mi někdy někdo počítač náhodou ukradl.

I kdyby byl jenom jeden člověk, který prostě nechce aby v případě ztráty/krádeže někdo mohl získat jeho data, tak to prostě smysl má. I kdyby měl někdo stolní PC kde má jenom recepty po babičce a měl strach že se mu k tomu někdo dostane, tak to i tak pro něj smysl má.

V MS účtu je kód uložený jen tehdy, pokud ho tam uživatel nechal uložit. Uložit ho tam není povinné.

Ten dlouhej kod pro obnovu si znamy musel ulozit/vytisknout, kdyz disk sifroval, aby mohl pokracovat dal.Bez toho kodu je to imho bez sance…

Bez klíče jsou data nedostupná. Tečka.Klíč si měl zálohovat, pokud ho nemá, nemá data.

Ano, obava je správná, bude to chtít dlouhé heslo