» Poradna » Ostatní

Bitcoin : ale, ale .. já myslel že je to bez poplatků

Zdravím , od konce roku jsem si pohrával s myšlenkou, že si pořídím nějakou kryptoměnu, abych si to osahal i malinko zaspekuloval na růst.Původně jsem myslel, že to je měna, která má v budoucnu vyšachovat nenažrané banky a zároveň provádět okamžité online převody zdarma.Na silkbay nenakupuju, tak anonymitu nějak moc neřeším. Můj plán byl koupit si na zkoušku BTC a převéct na Ethereum. Koupil jsem si teda 0.0165 BTC , proběhlo OK. Pak jsem si zkusil mezi svými dvěma adresami převéct tuto částku a všiml jsem si jakéhosi poplatku za schválení transakce.Pokud má být transakce rychlejší, tak platíte více a když nevadí čekání, tak platíte méně.Prý se těžařům nemusí vůbec schválení transakce s nízkým poplatkem vyplatit a nemusí tedy ani k potvrzení dojít.Nicméně transakce byla časem potvrzená, ale už jsem o nějaké "drobné" lehčí.Jdu tedy směnit BTC na ETH přes Shapeshift - "Vypadá to tak jednoduše, to bude nádhera" Vše jsem zadal a po nějaké době čekání - transakce FAILED. Nicméně BTC se vrací na původní adresu, ale opět o nějaké "drobné" méně. Napsal jsem na podporu Shapeshiftu a dostal odpověď, že jsem zvolil metodu precised a nezaslal precised částku. Cože ? ...Prostě jsem zaslal, kolik mi ukázala jejich instrukce k platbě.Tak abych to zkrátil, v pondělí byl stav mého účtu 1000,- a ve čtvrtek 640,- a to kurz stále rostl :) Nechci tady dělat hate, ale zatím si nedokážu představit, že toto by mohlo ohrozit stávajíci fungování převodů peněz.U BTC jsou poplatky všude, kam se podíváš.Obávám se, že po snížení výtežnosti budou poplatky ještě vyšší, aby se vůbec tzv. "těžařům" vyplatilo zapínat jejich mašiny.Ve světě kryptoměn vše vypadá nablískaně, ale realita bývá jiná.Někdo má štěstí a transakce projdou v poho a někdo smůlu.Toť má zkušenost.

Odpovědi na otázku

Jó, takhle to fungovalo vždycky. A řekl bych že poplatky půjdou nahoru, hlavně až se vytěží poslední BC.Ono ani u bank není nic zadarmo, platí i pro banky bez poplatků. Tam ti prakticky ten poplatek zaplatí ten, co si splácí u nich půjčku. Navíc ti to kdyžtak strhnou ze spořících úroků.U BC je problém, že tam nejsou banky, co by lidem půjčovali, tedy není nikdo, kdo by ti ten poplatek za transakci za tebe "zaplatil".Btw není možné že se ten poplatek za transakci ztrhl z té částky co jsi posílal, místo té, co ti měla zůstat?

Presne pre toto sa o to ani nezaujimam. Pre mna je to len podvod, akurat to este nedokazali, alebo to autority zatial ignoruju(alebo to sami pouzivaju na krytie spinavych obchodov).

Neřekl bych že to je podvod v pravým slova smyslu. Jen obchoduješ s tou měnou přímo, nikoliv skrz banku jako u ostatních měn. Holt, když to nejde přes banku, tak ti nikdo nepokryje poplatek za transakci.Co je nejhorší u BC je podlě mě ten kurz.

Jenže ty poplatny jsou myslím pevné, případně je tam nějaké minimum a maximum jak relativní, tak hlavně absolutní. Takže když převádíš pouze jednu transakci nějakého šušňa, takl máš problém. Když chceš ale zaplatit za tunu kokainu, tak je třeba ten poplaten jen o kapánek aksolutně větší než ten tvůj, takže si toho ani kokajňák nevšimne.

Niekedy sa ponukne max. poplatok a ty ho mozes rucne zmensit/znizit.

Jj, nic nieje zadarmo. Ked si pozries podmienky tak zistis ze cim prevadzas vacsiu cisktu tak tym mas mensie poplatky. Napriklad na blockchain je"What are the fees involved?The transaction is usually free if the sum transacted is greater than 0.01 BTC. A token sum is imposed to provide some incentive to the miners to include the transaction in the blockchain..At the moment, many transactions are typically processed in a way where no fee is expected at all, but for transactions which draw coins from many Bitcoin addresses and therefore have a large data size, a small transaction fee is usually expected. "Translate"Aké sú poplatky?Transakcia je zvyčajne bezplatná, ak je transakcia väčšia ako 0,01 btc. Je udelená tokenická suma, ktorá poskytne horníkom motiváciu zahrnúť transakciu do bloku.V súčasnosti sa mnohé transakcie zvyčajne spracúvajú spôsobom, pri ktorom sa neočakáva žiadny poplatok, avšak pri transakciách, ktoré čerpajú mince z mnohých bitových adries, a preto majú veľkú dátovú veľkosť, obvykle sa očakáva malý transakčný poplatok"A wikihttps://en.bitcoin.it/wiki/Transaction_fees

Musim povedat, ze google roby vybornu pracu. Ten strojovy preklad je neuveritelne dobry...(Viem plynule anglicky)

A Slovensky neviem robY :) To bol preklep.

Překlad v poho .. Díky za reakce každopádně. Jsem byl ráno trochu frustrovanej, tak jsem se z toho chtěl vypsat.

tech kryptomen je spousta a dokonce bez poplatku nektery. koukni na www.cryptosvet.cz mas tam prehledy.