» Poradna » Windows (a jiné OS)

Bios

Ahoj, potřeboval jsem, aby ntbk bootoval freedos program, přepl jsem bios do legacy modu, po sléze jsem zjistil že nevím jak to přepnout zpět. Jsem blb že jsem si to nezjistil předem, přístup do widli nemám. Dokáže někdo poradit ?

Odpovědi na otázku

Ahoj,přepíná se to kupodivu v biosu,podívej se do manuálu k tvému notebooku,nebo si to tam někde v biosu najdi.Příklad:https://ctrlv.cz/QIU0

jenže já se do biosu nedostanu

Zkusil bych nejdřív reset biosu.

Protože máš zapnutý nesmysl jménem fastboot. Vypni několikrát po sobě PC natvrdo. Otevře se rozhraní pro opravu. Odtud se už do biosu (uefi) dostaneš.