» Poradna » Ostatní

BIOS

Mám dosku MSI z77gd65.PC mi nechcel naskočit.Proste len čierna obrazovka.Samozrejme všetko išlo len čierna obrzovka.Našiel som prepinač že multi bios prepol som to a pc naskočil.Aku funkciu ma ten bios mohlo sa stat že bios a mi padol alebo nejaka čast dosky je mrtva?

Odpovědi na otázku

Multibios znamená více biosů (logicky).Jde o dva (nebo více) Epromů s biosem napájených na desce (čili Biosy nejsou uloženy na jedné paměti, ale každý na své vlastní).Důvodem je právě to, co popisuješ.Pokud jeden špatně napálíš, nebo se "rozbije", tak přepneš na další a jedeš ál.

A teď je otázka, proč k tomu došlo. Pokud pominu, že paměť odešla sama od sebe do Křemíkového nebe, pak je tu třeba možnost "aktualizace" nějakým imbecilním "softíkem".

Nemáš to nějak přetaktované? ☺