» Poradna » Notebooky

Bios..

Ahoj, když se chci dostat do biosu tak mi tam vyskočí taková tabulka: CPU: MOBILE AMD SEMPRON (tm) processor 3400+speed: 1.80 GHZdram clocking: unknownEntering setup ...1 amd north bridge,rev f2 pmu rom version: 6501PCI IRQ routing table error [02:02:05]initializing usb contollers...done..a když se nechci dostat do biosu tak se mi tam objeví jen logo Assus a nejde to dál.. co s tím?

Odpovědi na otázku

Zkus reset BIOSu.Pomohlo? Ne? Zkus od PC odpojit vše, co vyloženě nepotřebuješ (nechat jen klávesnici a LCD).Pomohlo? Ne? Zbav se toho starého křápu a ušetři se trápení.

P.S. Stále jsi neuvedl vůbec nic o svém PC. Stejně jako v minulém "dotazu":http://www.zive.cz/poradna/nejde-se-dostat-d... To je tak těžké opsat typ desky?

Pro začátečníka je obtížné zjistit typ MB v NB.Naopak musím tazatele vychválit:přesně opsal chybovou hlášku. To není úplně běžné.Co s tím?Nejrozumnější řešení už jsi definoval:"Zbav se toho starého křápu a ušetři se trápení."Sběrný dvůr to řeší na 100 %.Oprava (výměnou MB) je ekonomicky neefektivní.Za cenu opravy seženeš v bazaru podstatně modernější NB.

Ako vieme, ze sa jedna o Notebook?

Stojí tam "Mobile Sempron". Ale pokud si dobře pamatuji, tak kdysi šly mobilní AMD cpát i do desktopů (ale to byla tuším doba socketu A nebo 754).Ale pokud je to notebook, tak ten má přesný typ napsaný někde na sobě.

Je to starý notebook Assus A6M-0046h

Ano

Je to notebook a mám vše odpojené

Skus napisat model toho prehistorickeho motherboardu.Inak tazko dostanes nejaku rozumnu radu.

Assus A6M

Pokud nepomůže reset biosu, vybodl bych se na to a koupil za kilo, nebo za odvoz, něco lepšího. Podobný šunty se dávají za odvoz (pár podobných shitek bych doma našel na který se jen práší...).Tolik času abych rozcházel takový parní stroje třeba nemám, takže se nevyplatí se s tím trápit, to už ani na net není použitelné...

AMD FM2+ tak to nebude žádná raketa, ale to pořád není problém, spíš je třeba, jak tu padlo, řešit zdroj...

A jak resetnu bios?

BTW: je to starý notebook Assus A6M-0046h

Tak mala by tam byt mala bateria, ktora nastavenia BIOS zalohuje. Musis to rozobrat a tuto bateriu odpojit a pockat par minut.No uspech nie je zaruceny.Mozno skusit vygooglit Asus A6M-0046h bios recovery

Pokud vynechám, že už může být K.O., tak by mu tam mohla dělat bordel vybitá baterka. Stálo by za zkoušku ji vyměnit (stojí pár korun).

Urcite ano.

Ta baterka stojí víc, než jaká je hodnota nb.