bios

Ahoj lidi. Mam takovej problem, Dneska jsem koupil tyhle komponenty. A kdyz zapnu pc bios se mi nechce vubec. Nacist cetl jsem par receni a prej ze ma tahle deska problemy s podporou procesoru haswell refresh ...omlouvam se jetli to pisu spatna :) Jinal budu vdecnej za kazdou pomoc ktera se na skytne :)) jestli necp vite prosim hod te sem nejakej link:)

Odpovědi na otázku

Počítačová skříň Zalman Z1Operační paměť Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL9ASUS B85-PRO GAMER GAMING MB - Intel B85Procesor Intel Core i5-4460Pevný disk WD Blue 1TB 64MB cachePočítačový zdroj Enermax MAXPRO 500WSilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

To je zase nejaka nova moda, zeptat se jednou:http://www.zive.cz/poradna/pomoc-pri-zapojov... a pak napsat dalsi dotaz na to same..?

Ano zajímá mně to:)

Jestli jsem je správně pochopil, na linku, tak:https://www.asus.com/Motherboards/B85PRO_GAMER... Tak BIOS, který to cpu v desce podporuje vyšel teprve před rokem.CPU: Core i5-4460 (3.2GHz, 4C, L3:6M, HD Graphic, 84W, rev.C0) Validated since PCB:ALL Validated since BIOS 0404

Dobre a proto mi to nejde nebo ?:) mam neco stahnout ?:-

Jako zase je dost možný, že už ten daný bios ta deska má... (u většiny B85 se nahrával bios pro hass. refresh - někdy to jde poznat podle revize desky - co se mi ale dostalo do ruky mělo už bios "akutální"). Ale jako těžko říct, buď je to deska se starým biosem, nebo to je prostě blbě postavený...

Dobre. Dej me tomu ze tam je ten starsi bios ..co mam delat dal :) aby to nejak bezelo (: flashku mam no:) a. Uz u mne byl kamarad a ten se v tomhle vyzna mel jsem tam blbe dany akorat HDD jinak melo vse celou dobu slapatDekuju za radu ,:)

Jako děláš tady z nás voly, protože měls jeden topic, tam jsi řekl, že to teda někam odvezeš a pak založíš další topic. Pokud deska neumí načíst bios z flashky "bez cpu", nevyřešíš to... to vyzkoušej to, stáhni ho na flashku, vraž ji tam a zkus to zapnout - uvidíš víc...Ale pořád za předpokladu, že to je biosem a ne třeba tím, že jsi ohl pin na cpu atd...

Nedělám z vas nic ... nelzu ... snazim se tu jeste neco delat predtim nez to zejtra odvezu o nic jineho mi tu nejde poprosil jsem vas o rad jelikoz byl u mne kamarad a zkontroloval to a bylo to v klidu melo by to jet... sorry pokud si tohle myslis... takze mam stahnout ten soubor na flash disk a dat to rovnou do kompu ? Nemam tu flash bootnout ? Kvuli BIOSu ...

Nevím co je bootnout... V manuálu od desky je to popsané... nedohledal jsme ale, jestli to umí i bez cpu (měl sem desku co to uměla, ale i co to neuměla) - tzn. nahraješ ten soubor s biosem na flash, zapneš pc a když budeš mít štěstí, deska si ten update natáhne... pokud budeš mít smůlu, musíš to odvést někam... nebo teda sehnat jiný cpu co deska umí a pod ním to flashnout...

Dobre dekuju jdu na to :). Hned napisu jak to dopadlo

Na straně 2 - 3 to je v manuálu popsané... co sem pochopil, musíš ten soubor přejmenovat aby ho sama vzala...(asus crash free utility)

Aha ..... dobre to mne nenapadlo... dekuji moc wade:))) mam ho pojmenovat tak jak jsi napsal v te zavorce ?:)

Koukal jsem tak wade ze ta deska by mela umet si to z te flasky ten BIOs pretahnout:)

Ne, odkázal sem tě na manuál.. ten nečteš ? Jen totální mástr si může dovolit po koupi desky vzít manuál a zahodit ho... Dokonce sem ti našel i stránku na které to je... Je tak těžké ten manuál otevřít na té straně a přečíst si to ?

Ten manual je v Aj. .. ted do nej koukam a ptam se te proto protoze anglicky neumim ale dekuji za vse pomohl jsi mi:)

I když je manuál v Cz , vždy čtu anglickou část, protože když už je manuál přeložený, je to otřes a pak na to nic nepasuje... Originál je nejlepšíA větu : Before using utility, rename the bios fileinto B85PGM.CAP by ti přeložil i google... (bios bude mít soubor typu .cab ale bude se jmenovat jinak) - projev trochu vlastní snahy...

B85PGM.CAPJe to tak?

Co píšou tučně v manuálu na straně 2 - 3 ?

Ano vidim to psal jsem ti to :) skoda jen ze PC furt nepracuje

Pak to deska neumí, případně je problém jinde...Sehnat cpu co umí nižší verze biosu, nebo někomu odnést..

Ano hned zejtra to jdu odvesz

Je to krajně neslušné, ale to tě nezajímá, co, odporná zrůdičko?Odnes to do servisu.

To je jednoduché. Vložíš starší CPU. Přepálíš BIOS a vložíš nový CPU. Hotovo. ☺

A to se dela jak ?:)

Najprv zožeň starší CPU do s.1150. Flash sa robí z CD/flash, alebo niektoré BIOSy už majú v sebe update možnosť

Dobre dekuji ted jen sehnat starsi CPU..:D. A jinak by to treba neslo :) stahmout na flash disk soubor z biosem a dat to do kompu a modlit se aby se zapla obrazovka ?:D

To ty nepochopíš, když se musíš ptát jako tele a všude cpát smajly. Není problém si vše potřebné najít sám na netu, takže podle mě se jen nudíš a blbě otravuješ.

To se pleteš ... nemám tohle zapotřebí