» Poradna » Notebooky

BIOS, změna paměti HD 4000

Zdravím,jak změním velikost paměti u grafické karty HD 4000?Předpokládám, že v BIOSu, jenže jak se do něj dostanu? Zkoušel jsem podle návodů - F1,F2, Esc a nic. Toshiba TECRA R950

Odpovědi na otázku

Jak chceš změnit velikost paměti?

A není snad sdílená?

Je. Je to cast RAM rezervovana pro integrovanou grafiku.

Nic takoveho v BIOSu vubec nemusi byt.A predevsim - co si od takove akce slibujete? Jaky je duvod?Standardni klavesa pro vstup do BIOSu/UEFI je Del. Podle Toshiby je v tomhle pripade treba stisknout F2. Hned po zapnuti mackat opakovane..

Tak do BIOSu se dá přes F2 dostat až po vyndání disku. Bohužel nastavení grafiky tam žádné není Já myslel, že bych si zahrál na minimální nastavení alespoň jednu mapu Age of Wonders III. S dedikovanou grafikou mám HD Pavilion, ovšem nemám odvahu na tom hrát

AofW by to dát i mohlo ale jaký tam máte OS, jaké ovladače a jaký CPU. S lowpower i3 to moc hratelné nebude .

HD4000 si s nejvetsi pravdepodobnosti bere RAM dynamicky (tudiz BIOS zadne nastaveni nebude obsahovat) a z pohledu her ji stejne zadne mnozstvi pameti nepomuze.Asi jsem nepochopil, proc nemate odvahu hrat na laptopu s dedikovanou grafikou, kdezto na tomhle to zkousite. :o)

Protože třeba kolega ho měl tři roky a bylo po něm

Kdo se boji, sere v sini.Kdo ma rozum, ma na hrani desktop! (Nebo aspon nejaky slusnejsi laptop, ne Pavijana. :o)) )

pokud se pamatuju spravne, tak nektere toshiby to mely celkem komplikovane. pri startu drzet ESC a pak po postu F1 nebo F2.

- F1 a F2 je správná cesta je jen pokud notebook je opravdu vypnutý . Tedy nikoliv po jen restartu a nebo "nepoplnohodnotném vypnutí ve Win10-funkce přidělení paměti tam stejně nemusí být- Windows ovladače přidělují stejně pamět dynamicky-grafice HD4000 nepomůže ani 1TB paměti a stejně na ní bude i spousta xlet starý her na low nehratelných. Nebo rovnou nepůjdou ani spustit.

Neřešte, paměť je to nejmenší, co by Vás mělo na této grafice trápit. Její slabý výkon je největší problém, a s tím neuděláte nic.