» Poradna » Programy

Bios ve Windows XP a Win7

Zdravím,když jsem asi před rokem instaloval Windows XP,musel jsem kvůli novému procesoru přeinstalovat Bios na zákl. desce - Gigabyte GA-MA790X-DS4 - AMD 790X,myslím že na F6.Musel jsem si půjčovat jiný procesor,nainstalovat XP a nový Bios,pak tam vrátit svůj procesor....a vůbec mě to nebavilo Při tom půjčování jsem navíc jeden procesor zničil
Chci teď instalovat Win7 a nevím jestli to budu muset podstoupit znovu nebo zda Bios (F6) už zůstane (zůstal) na desce pořád?
Předem díky....

Odpovědi na otázku

to myslíš vážnš ,nebo si děláš srandu?

Sranduješ.

Bios-u je jedno aký OS používaš. Ak si ho preflašoval na F6, tak tam máš bios verzie F6 a inštalácia Win7 na tom nič nezmení. Čiže kľudne nainštaluj Win7 ak to zvládneš

Může existovat novější BIOS, ve kterém by byla podpora Vista nebo W7.

Jednalo by se o přidání do BIOSu High Precision Event Timer (HPET), který XP neumí používat.

Ale i když tam HPET nebude, W7 nainstalovat půjdou.