» Poradna » Windows (a jiné OS)

BIOS ve Win 10

Dobrý den,Při hraní hry se mi sekl PC a já automaticky restartoval systém. Při načítání mi to hází jen BSOD s kódem VIDEO TDR FAILURE, a že selhalo atikmpag.sys. Nemohl jsem se dostat do BIOSu, protože u Win 10 to jde jen přes OS když je zapnutý. Jak se mám dostat do BIOSu, když nemám laptop, ale obyčejný PC ?

Odpovědi na otázku

Při bootu mačkej F10/Delte jako magor. O jakou se jedná desku? Klávesa pro vstup do BIOSu by měla být v manuálu.

Jedná se o desku MSI s amd CPU a GPU.

To moc nepomůže.. Chce to přesnej model. Většinou to je napsaný nad PCIe slotama nebo mezi RAMkama. Prostě mačkej Delete jako blázen když nabíhá OS. Nebo vytáhni HDD/SSD z SATA portu.

Jak nejde dostat do biosu? Neni aktivovana nahodou nejaka funkce jako fast boot u MSI? Jestli jo, tak resetem biosu (pres resetovaci piny, kdyz bude pocitac vypnuty - radeji i ze site) by se to melo deaktivovat.

Vstup do Biosu: po startu poklepáváním na klávesu F2.. nebo "Del".. ???Nejde..???Cituji: Jak se mám dostat do BIOSu, když nemám laptop, ale obyčejný PC ? ------------------------------------------------------------------------------------------------Každej majitel PC by měl vědět, jakou klávesou se dostat do Biosu.. To jsou základní věci.. Navíc většina počítačů zobrazuje informaci, jakou klávesou vstoupit do Biosu hned po startu počítače.. Ano, u novějších desek lze načítání loga s touto informací vypnout..

Pro to, aby ses dostat do BIOSu bez OS je třeba PC nerestartovat, ale úplně vypnout, pak ihned po zapnutí použít klávesu pro vstup do BIOSu, většinou Del, F2, F10, apod. Pokud by Ti ani toto nepomohlo, pak zapni tlačítkem PC a ihned jak začne nabíhat, tak ho odpoj od elektriky, buď vypínačem na zdroji nebo vytažením kabelu. Pak elektriku připoj a zopakuj to celé cca 3-5x po sobě, BIOS Ti zaručeně naběhne sám nebo zůstane stát na obrazovce s nabídkou vstupu do BIOSu.

A nebylo lepší provést reset Biosu..??? Po resetu Biosu by snad mohl doufat v to, že naběhne obrazovka s informací, že by měl nastavit Bios.. Třeba se mýlím a jeho deska nepodporuje něco v tomto smyslu..

Snažím se navést tazatele k tomu pro něj nejjednoduššího řešení. Jestliže není schopen zjistit ani jakou klávesou se jde do BIOSu a ani uvést typ MB, pak pochybuji, že bude schopný provést něco jako reset BIOSu.To opakované vyškubnutí z elektriky by snad mělo fungovat u všech typů desek, alespoň mě vždy zabralo, když nebylo možné třeba otevřít skříň PC apod.Po resetu BIOSu stejně není na 100% jasné, jestli vyzve k nastavení BIOSu, spousta MB si při resetu automaticky nastaví default a rovnou se spustí.