Bios uzamčen USB klíčem

Dobrý den,stala se mi nemilá věc, už nějakou dobu používám k uzamčení PC usb key (klasická USB flash, která je v biosu nastavena jeko klíč), jelo to vždy bezproblémově, ale asi pře 3mi dny jsem USB ztratil..... Prostě karma. a teď se nemůžu dostat ani do biosu. (reset pomocí baterky a jumperu jsem zkoušel -> bez úspěchu) a teď nevím co dál. Setkal se s tím už někdo? Víte někdo jak se aspoň dostat do biosu? ¨MB: MSI A78M-E45 V2Předem Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Ako sa volá tá funkcia v BIOSe?

V biose je to v settings/security/ U-Key

Jde o tento SW.. ???https://wiki.praim.com/display/PraimToolkit/Inst... Žádnou zkušenost s tím nemám. Nikdy bych něco takého nepoužil.. přijde mi to jako totální zbytečnost.. Na tom webu je postup odebrání toho software ze systému. Jak dalece to může pomoci, aby byl Bios volný i bez dalšího používání toho USB klíče, to fakt netuším.. Nějaká cesta k návratu zpět ale přeci musí být, ne..??? Do nainstalovaného operačního systému se dostaneš, ne..???

Právě že je to utilitka v biosu, a bez toho USB mě to nepůstí nikam, zobrazí se jen obrazovka s "WARNING!! Please insert USB key, press any key to check.".upřímně lituji toho, že jsem to použil, připadám si teď jako de***

Jakým způsobem funguje? Vynutí šifrování disku? Pokud ne, tak je to utilita k ničemu asi jako tato branka: https://i.redd.it/77eruftlc3uy.jpg

Funguje to tak, že ak máš flash u seba, PC nepoužije nikto iný (ideálna ochrana pred deťmi), IMHO nejde o ochranu dát

Nepřipadáš si teď jako de***, jsi.

Pokud nepracujes pro KGB, tak postradam smysl, a pokud jsi to chtel pouzit, proc sis neudelal zalohu? Vidim to na 2 monzosti, flashnout BIOS v servisu (pokud je to vubec mozne), budou muset vyndat chip, nebo rovnou koupit novou dosku.

Soukromí je každého věc. Nebo snad platí presumpce viny - kdo šifruje tak je terorista, zloděj, pedofil, vařič drog...?

Jako byste to neznal.Kdo nedělá nic špatného, nemá přeci co skrývat

To ani byt nezamykáš? Ak by si podnikal, zverejňoval by si aj know-how? Každý má čo skrývať, lebo sú veci, do ktorých iných nič nie je (aj osobné poznámky)

Nechápeš narážku na dobrosery?Už velký vůdce Třetí říše řekl, že zbraně nejsou potřeba, a kdo si je chce nechat, ten má vstoupit do SS... a tam je používat k likvidaci méněcenných jedinců.

Jo a pak clovek kazdy dne cte, ze se nekdo postrelil pri cisteni zbrane. Kdo to s nimi neumi, at je radsi nema, stejne je to u zabezpeceni. Clovek si zapne 2FA, pak strati pristup nejen k zarizeni, ale i ke vsem svim uctum. :)

A my tu máme nevolnictví? On ti ten člověk, co se postřelil patří? Je to snad jeho věc. Já ti taky například nezakazuji provádět anální sex, protože bys mohl druhé osobě natrhnout konečník. Nebo bych ti mohl zakázat jíst neomyté borůvky, protože bys z nich mohl chytnout liščí tasemnici. A co teprve nůžky! Co kdyby sis s nimi náhodou neodbornou manipulací vypíchl oko? Dodej mi prosím statistiku, kolik lidí loni v ČR zemřelo nebo se zranilo neodbornou manipulací se zbraní.

A ještě víš co? Mělo by se lidem zakázat stavět si lidem počítače! Co kdyby náhodou ti debilové sundali kryt zdroje a zapojili do něj klávesnici a do ní vylili kofolu a způsobili si tak fatální úraz elektrickým proudem?

Tohle neni obycejne sifrovani, tohle je dalsi level.

Mimochodom jo, lide si v lepsim pripade zasifruji jen fotky z dovolene, v horsim pripade dokumenty do prace, a pak chodi po forach ptat sa je, jak je zachranit, hold at na to rychle zapomenou, specialne u TPM. :)

Bezne dotazy:Poradte mi ochranu/sifrovanie, ktore sa neda prelomit.Za tyzden, dva: zabudol som heslo (stratil som flesku), poradte ako to odsifrovat.

Ak tam neponuka inu moznost odomknutia, tak potom uz jedine kontaktovat podporu MSI.

Jasně.. a MSI poradí ve stylu odpájení švába Biosu a jeho přeprogramování. Pokud to vůbec bude možné.. A jestli to možné nebude, koupit takovýho již naprogramovanýho švába.. Mám např. desku Asus, u které je možné švába Biosu pinzetou vydloubnout ze slotu, takže to není nijak složité. Dočetl jsem se někde na webu, že jsou tací, co měli tohoto původního švába Biosu, který se jim nějak podařilo poškodit špatnou volbou flešování pomocí neoriginální spešl utilitky a byli tedy nuceni koupit prý originálního švába přes eBay, již naprogramovaného jako původní originální Bios v nové desce s počáteční verzí. Cena švába v přepočtu asi něco kolo 350 kaček. Ten poškozený šváb Biosu prý údajně nelze přeprogramovat.. Jestli je to pravda, , to netuším. Šváb takového Biosu lze pořídit, viděl jsem odkazy i s cenovkou. Kdybych měl vlastní vinou poškozený Bios, asi bych taky rovnou pátral po koupi nového švába.. podpora Asus.. nebo eBayZde příklad, šváb pro moji desku, BIOS Chip: ASUS Z170-A https://www.ebay.com/itm/BIOS-Chip-ASUS-Z170-A...

A teď se ukáže, jak je to zabezpečení dobré. Můžeš jen doufat, aby dobré nebylo. Myslím, že by pro tvou potřebu postačoval VeraCrypt. I když pravda BIOS je teoreticky slabým místem přes které se dá hacknout celý počítač i s VC bootovaním. Ale hacknutí BIOSu je skutečně už vyšší dívčí. Příště musíš zvážit jakou bezpečnost skutečně potřebuješ a jaké může způsobit problémy. On i ten VC může zkolabovat a vše co bylo na disku je fuč, pak zbývá už jen nová instalace. Stalo se mě to. Ale aspoň nevzniknou náklady na pořízení nového hardwaru. Když tak sem dej vědět jak to dopadlo, samotného mě to zajímá. Čao.

Obrátit se na výrobce, který je na takovou situaci obvykle připraven.Bude se prokazovat vlastnictví, nebude to zdarma a ne hned.

pre bežného užívatela je to v podstate nepreniknutelná záležitosť,pri strate usb klúča je jediná možnosť obrátiť sa na support MSI,samotná doska je už legacy/unsupported,takže to bude pravdepodobne platená servisná oprava....pokial máš,ale asi nemáš,niekoho,kto má eeprom programovačku,dal by vytiahnuť bios čip von/na tejto revízii by mal byť čip v patici,nie letovaný na doske/ a kompletne resetnúť a preprogramovať,pokial takého človeka nemáš k dispozícii,zostane len kontaktovať support msi a dať to spraviť odborne u nich,bežný reset pomocou jumpera alebo vytiahnutím CMOS baterky na to nezaberie,ani žiadna jednoduchá účinná utilita na zrušenie u-key security bohužial zatial neexistuje

Tak k tomu to slouží, aby se tam nikdo nedostal bez toho tokenu. A pokud to slouží správně, nedostaneš se tam.