» Poradna » Notebooky

Bios reset

Zdravím u svéto noťasu dell vostro 15 3515 jsem v biosu zkoušel resetovat nastavení (load optimal defaults) ovšem nic se nestalo. Zkoušel jsem vypnout secure boot a poté resetovat a nic se nezměnilo (samozřejmě že ani se zapnutým secure bootem). Bios jsem nedávno updatoval. Neví někdo co s tím? Děkuji

Odpovědi na otázku

No a co přesně jsi čekal, že by se mělo stát? Jaký parametr by se měl použitím "load optimal default" změnit?

Jak jsem psal, secure boot. Nevím ovšem zda podléhá tomu defaultnímu nastavení nebo jak to je :D proto se ptám, zda se podle toho mohu řídit, že nejde resetovat nastavení biosu a nebo jestli jsem pouze vůl a nemám se o to dále starat. Jinak secure boot mám nechat zapnutý (OS: w11)

Tak u notebooků je BIOS standardně v defaultu, takže se tam tím resetem nic nezmění Secure boot by měl být zapnutý, pro W11 je to přímo podmínka.

To je právě také zajímavé, jelikož když jsem ho zkusil vypnout tak mi windowsy normálně nabootovali bez chyby

Pokud už je máš nainstalované, tak už je jim to jedno. Ale s vypnutým secure boot by neměly jít W11 nainstalovat.

hlavne si nenapisal, aky mas problem a preco vobec do biosu lezes. V biose nemas co hladat.

Chci si být pouze jistý, že je vše v pořádku a tak jak má být. Měnil jsem tam něco při instalaci linuxu pár měsíců dozadu a teď přecházím zpět na windows tak chci mít bios takový jaký byl předtím. Nepamatuju si co se tam měnilo tak dávám reset všeho

ok, tak si este daj pozor, ze ak sa prihlasujes MS kontom, tak ti ten smejd zasifruje disk bez toho, aby si o tom vedel..

Jakým MS kontom zas? A proč bych měl někde nabrat ransomware? Tady ty rady si laskavě nech, už jen to, že nemám v biosu co dělat mi říká, že se touto radou opravdu řídit nemám…