Bios neudrží konfiguraci

Po vypnutí Pc a odpojení od el.energie (vypnutí proudu atd...)musím vždy znovu nastavovat bios. Baterií to není, tu jsem měnil a vysledek je stejný. Není někde na zákl.desce nějaké přemostění, nebo něco podobného, co jsem nenastavil? Pc jsem si cca před dvěmi lety stavěl sám a myslím, že to dělá od začátku, nikdy ho od zdroje neodpojuji, jenže u nás v současnosti neustále vypínají elektriku a já nastavuju a nastavuju. Poradí někdo ? díky.

Odpovědi na otázku

Měřil jsi tu baterii, jestli je dobrá?

Mozna spatny kontakt v pouzdre na baterii. A co mrknout, jestli nemas prehozenej jump na "clear cmos"

No to je to co mne zajímá,,to si myslím, že by mohlo být. Je to nějak označeno, nebo se to líší co deska?

musis mrknout do manualu k desce. Jakou mas? Mrknu na netu. Ale je to tam urcite popsane a bude to jrden, malej jumpik

Manuál mám tak mrknu a kdyby nešlo dám ještě vědět.díky

Co deska, je to jinde. Ale vetsinou to byva v blizkosti baterie

Dej vedet i kdyby to slo. At se pouci vsichni. Hodne stesti

Jo hned pod baterií jumpik JP1 a věř nevěř měl jsi pravdu je to ONO..moc díky.

No vidis. A ty jsi mohl mit dva roky klid Jsem rad, ze ti to pomohlo. Mej se

Já to opravdu dřív neregistroval, možná jednou za rok ale tady to je síla. Elektrika 2x denně vypnutá dojdu domů a můžu (díky tobě mohl jsem) ladit bios.Ještě jednou dík.