» Poradna » Notebooky

Bios nedetekuje HDD - notebook

Zdravím nadšence. Mám problém s instalací HDD do notebooku. HDD je z druhé ruky a po spuštění notebooku ho BIOS nedetekuje. HDD: WD 1600BEVT Scorpio Blue, Notebook: HP Compaq 6715b. Hard disk z jiného notebooku funguje. Je možné, že je "nový" HDD špatný a měl bych ho reklamovat, nebo je chyba v kompatibilitě notebooku a HDD? Harddisk má jumper na nastavení: default, RPS enabled, SSC enabled. Díky za náměty.

Odpovědi na otázku

A ten HDD co není detekován v jiném stroji funguje ?

dnes budu "špatný HDD" zkoušet na jiném notebooku. Dám vědět. Spíš jsem ale myslel, jestli není problém s rozhraním - SATA, SATA II atd. Ten notebook už je starý stroj. Topí tak, že bych si na něm mohl dělat topinky . Jak říkám, ještě se ozvu a budu rád za názory. Tak zatím.

Vyzkoušej a dej vědět.

Nekompatibilita HDD (SATA 3Gb) vs AMD chipset (SATA1.5Gb). ☺