» Poradna » Ostatní

Bios id check error

Zdravím. Mám problém flashnout BIOS, kdy při načtení dat z flashky mi to napíše tuto hlášku " bios id check error " a nic dál se neděje. Jedná se o update z flashky a jde o základní desku " gigabyte ab350m-gaming 3 ". Ovladače mám správný, mám i správý update chipsetu a nevím, co dál. Nechci kvůli upgradu procesoru kupovat zase novou desku. Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

A na te flashce je jen jediny soubor - ten soubor s BIOSem?Protoze tahle chybova hlaska za normalnich okolnosti znamena, ze se pokousite flashovat tam BIOS, ktery do dane desky nepatri. Pozor, mnohdy je nutne rozlisovat i verze daneho typu desky.

No z ofiko stránek, kde stáhnu novější bios v .rar souboru a rozbalím, jsou tam 3 soubory. Ty pak přesunu na flashku.

Mel by tam byt jen ten AB350MG3.42d , ostatni soubory tam nepatri (pokud pouzivate Q-Flash). A ty soubory nejsou na webu GB v .rar, ale v .zip.

Nenapsal jsi nic konkrétního, to se pak blbě radí. 1) Chybí info o novém procesoru. 2. chybí info o stávající verzi BIOS-u a jakou se tam pokoušíš dát. 3. To červené písmo v POPISU k jednotlivým verzím, tam není pro srandu králíkům. http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-ab350... 4. Pokud jsi už "pohřbil" jednu desku (viz obsah poslední věty), dej to někomu, kdo ví, co dělá. Taková jsou fakta a není zač.