» Poradna » Ostatní

BIOS: heslo

Potreboval bych se dostat do BIOSu notebooku Compaq Armada 1135. Ten ovsem chce heslo. Nezna nekdo nejake servisni (heslo)?

Odpovědi na otázku

Neznám sice žádné univerzální heslo (ty byly jen ve starých BIOSech) Ale existuje utilitka, která vám s tím pomůže. Jmenuje se "!bios310" a můžete ji najít na www.astalavista.com když do search řádku zadáte buďto !bios310, nebo BIOS crack. Možná, že už bude novější verze než ta co mám já.Tahle věcička spolehlivě buďto:1) úplně odstraní heslo z BIOSu 2) přečte ho a řekne vám ho3) nahradí ho jiným a to vám řekneFunguje na Win 95/98 a dostkrát mi už pomohla. V NT/2000 jsem ji zatím nepotřeboval, ale kdyby ano, stačí nabootovat z Win 95/98 diskety a potom použít !bios310. Zazipovaný !bios310 má 48kB a vypakovaný 109kB

V casopise Computer (asi rubrika Servis) cca pul roku zpatky vysel cca na 6 radku program na zresetovani BIOSu. Bud si ho najdi a zkompiluj nebo ti ho muzu poslat. Podminkou samozrejme je bootovaci sekvence A: C:(CD ROM...). Jinak bys asi musel vlizt dovnitr notebooku a manualne odpojit- zresetovat napajeni- baterii CMOS.

Jo hezky, ale tohle je pro AMI BIOSy. Na jinych BIOSech to muze delat problem! Ale lze to v krajnim pripade vyzkouset. Ja bych doporucil (pokud lze nabootovat) sehnat program pro flash tohohle BIOSu. Ty novejsi verze uz umi odstranit heslo z BIOSu, nebo se BIOS ulozi do souboru a prepali zpatky (samozrejme s prepinacem pro vymazani predesleho obsahu).

ani jednomu nechci brat iluze ale u Compaqu jsou to hardwarove klice ktere jen tak neflashnete a bios je velmi specificky....ani jedna cesta co tu uvadite asi neni OK..