» Poradna » Programy

BIOS a LIVE update

Chci u této desky MicroStar K9VGM-V - VIA K8M890 aktualizovat bios a přes live update se mi vždy resetuje celé pc. Dával jsem i čistou instalaci a pořád to samé. Ručně přes disketu to udělat nemůžu protože ze slavných msi stránek ten bios nejde stáhnout. Poradíte mi co mám dělat jsem bezradný. Na webu MSI jsou dvě možnosti jak aktualizovat bios Live update online a přes aplikaci live update 3. U live update online se mi to v momentě kdy to chce prohledávat nové ovladače resetne a u aplikace live update 3 to samé. No prostě šílenost. Paměti jsem testoval jsou v pohodě. Procesor a disk by měli být také v klidu. Počítač byl celý zavirovaný ale pomocí antiviráků se to všechno odstranilo. Možnost je že se to dostalo do biosu a trošku jej poškodil. Ale fakt nevím jak do něj dostat ten bios když není možnost si jej stáhnout z webu. Poradí mi někdo prosím?

Odpovědi na otázku

pokial by sa niečo dostalo do biosu,tak Ti pc nepôjde vôbec,bios sa nedá poškodiť "trošku",on sa buď poškodí a nefunguje alebo ide.pokial sa to nedá stiahnuť cez live update,stiahni si to manuálne,vyhladaj si Tvoju konkrétnu dosku priamo na stránke msi a tam nájdeš všetky súbory na manuálne stiahnutie

Kdyby ten bios šel manálně ze stránek MSI stáhnout tak to sem tady nepíšu.

www.msicomputer.com ... tu to máš na manuálne stiahnutie

Nedělej nic, už to máš flešnutý, ani o tom nevíš...
Po přepsání (upgradování) dochází automaticky k resetu windows, tak buď rád, že ti naběhl...
Měl by sis vlízt do BIOSu a některý položky si poupravovat, pokud si měl nějaká individuální nastavení.
Ale jak tak koukám, že ani nepoznáš, co se děje, tak se na ten bios radši uplně vybodni, než si něco poděláš...

....a musíš v IE...Ve Firefoxu ti to nenaběhne....Pokud se to opravdu nepovedlo....

xyz: Díval jsem se na ten link co jsi mi posílal a jsou to poněkud zastaralejší desky a deska K9VGM-V tam mezi nimi není. Pokud mi sem hodíš přímí linky na bios této desky tak smeknu před tebou. Ale zatím jsi mi poslal to co už jsem našel před tím.

Theseus: Flašnuté to určitě není když k flaši ani nedošlo. K resetu dochází ještě před tím než ty aplikace vůbec něco začnou hledat. Narozdíl od někoho aspon umím číst. Psal jsem že ještě v momentě kdy to má začít hledat nové ovladače tak dojde k restartu ani mě to nenabídne neukáže nový bios který by šel aktualizovat a určitě mám starý bios.

No, a jste si jist, že k té desce je novější BIOS. Schválně jsem se totiž na tu stránku podíval a není tam o tom zmínka. To je něco jako hledat ledního medvěda na Sahaře. Pokud tam není, tak ho prostě nenajdete, a Live Update pochopitelně skončí chybou. A Win se restartují patrně proto, že máte nastaven automatický restart systému. A jinak je jistý rozdíl mezi ovladači základní desky a BIOSem. Tak jak je váš dotaz formulován je zřejmé, že ve věci poněkud tápete. Asi by bylo vhodnější se obrátit na někoho zkušenějšího. Bohužel to asi nebude snadné, protože ti co se za zkušené považují, většinou takoví nejsou, a ti zkušení se akcím jakékoli kooperace s vám podobnými důsledně vyhýbají. Vědí totiž proč.

Ten live update by měl aspon nabídnout novější ovladače, nejde jen o ten bios ale jde o to že to má nabídnout nejnovější software. Já má nainstalovány ovladače přímo z CD a ty ovladače které jsou na webu na ruční stáhnutí tak jsou novější a vím že ten bios je tam určitě taky novej protože bios v desce je 09/06/06. Když kliknu na search the newest drivers now tak dojde automaticky k resetu. Proč by docházelo k resetu když by mě to aspon minimálně mělo nabídnout nejnovější ovladače z webu. No chtěl jsem tady poradit kde najdu ruční stáhnutí biosu a asi se tady to nedozvím každej mě píše že tomu nerozumím a měl bych se na to vybodnou hlavně že ste všichni chytří vy a vůbec jste mi neporadili je to tady úplně o ničem.

global.msi.com.tw ...

Vidím, že dotaz "Jak stáhnout bios ze stránek MSI bez použití LIVE update" nikdo nezodpověděl.

Škoda, nějaký použitelný postup by se mě hodil. Chtěl bych aktualizovat bios u počítače který nemá připojení k internetu. Co s tím?

Jinak mě z toho zatím vyplývá ponaučení - již nikdy MSI.

Našel jsem na foru MSI toto ftp://duser@66.232.110.239/MB%20BIOS/ a heslo je duser. Snad tam najdeš bios, který hledáš. Já ho tam měl a kdyby ti chytráci co mě tady radili měli něco v hlavě tak dávno poradili.

Zrovna riešim tento problém

hit.man SI KING! THX