BIOS a crystaldisk HDD vidí, ale Windows ne

Zdravím,prolezl jsem různá fóra, vyzkoušel rady, ale bez úspěchu.Sestavil jsem nový PC, vyjma HDD a SSD. Nainstaloval čisté Winy na SSD, vše bez problému, všechny disky byly v pořádku a vidět. Pak jsem nainstaloval ovladače na MB a jedno HDD prostě zmizelo, bez ohlášení :D . Začal jsem hledat, správce disků, správce zařízení, cmd příkaz diskpart, nic. Ale v BIOSU vidět je a v crystaldisk info taky. Zkusil jsem ho přehodit ze SATA 2 do SATA 6, taky nepomohlo. V BIOSu je disk povolený. Jedná se o HDD WDC WD5000AAKS-65A7B2 500 GB. Budu vděčný za nějaké nápady. Níže přikládám screeny:https://imgur.com/a/vBdF3fGPC sestava:i7-8700 CPUMSI GeForce RTX 2070 GAMING Z 8GHyperX 32GB KIT DDR4 3200MHz CL18 Fury Black SeriesASUS ROG STRIX Z390-H GAMINGSSD 860 EVO 500GBWDC WD10EZEX-08M2NA0 1TBWDC WD5000AAKS-65A7B2 500 GBWDC WD3200AAJS-00VWA0 320 GBCorsair RM750x (2018)

Odpovědi na otázku

1) Při instalaci WIN mít zapojený POUZE SSD 2) zkontrolovat verzi BIOS (popř. aktualizovat), následně nainstalovat AKTUÁLNÍ ovladače k desce + grafice 3) POSTUPNĚ připojovat disky 4) pokud jsou některé disky v RAID, zkontrolovat v manuálu k desce, zda jsou správně zapojeny. ....a to vše na 1809 (podzim 2018)

Asi jsi chtěl napsat 1903. Poslední vydání je bezproblémové, narozdíl od předcházejících, a mohu jej s klidným svědomím doporučit. ☺

Ne, opravdu nechtěl. Přesně to jsem čekal, proto ta závorka.

Pokud HDD BIOS vidí a ze sytému zmizel až po instalaci ovladačů, tak jsou blbé ovladače.Pohledej na webu výrobce nejnovější ovladač.

Jseš si jistý, že opravdu není ani ve správci disků.......někde úplně dole? Je třeba použít posuvník. Nemáš ten disk/disky zapojené ke zdroji přes nějakou redukci (Molex/SATA)? ☺

Tak po jednom z mnoha restartů disk prostě naskočil. Bylo to po restartu, kvůli ovladači grafické karty. Každopádně i po restartu ten disk tam pořád je.

Dávám si malé, lehce smazatelné +.