» Poradna » Notebooky

Bios a boot v Dell XPS 15 (9575) reinstal linuxu

Ahoj všemMám problém s Dell XPS 15 (9575) Jedná se o to ,že mi bios nechce najít flashku nebo SD kartu kde mám linux. Jelikož tento notebook je tak moderní že má pouze usb-c a nic jiného tak mám USB hub z Ali... Bios jsem už 9x přenastavoval a stále nevidí ani fleshku a ani SD kartu ,ale když nabootuje z disku a zapne se mi plocha v ubuntu tak je vše viditelné. Mám Ubuntu 18.04.1 LTS a chci tam dát 19.10. Dá se to nějak udělat přes systém ? Zkoušel jsem to udělat přes Správu aktualizací ,ale stále mi hlásí hlášku Něco se pokazilo. Linux tam mám kvůli disku co má 256gb kdybych tam dal Windows tak si nainstaluju pár věcí a mám plno.Předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Možná bych začal tím hubem z Ali. Mám XPS 13 a zkoušel jsem i jiné a ty levné a z Ali nefunguji jak mají. Doporučuji něco od i-Tecu třeba.

To udělám ,ale dneska už to nikde nekoupím a zítra jedu na montáž tak to potřebuju rozběhnout

Myslím, že s tím Ubuntu 18 vydržíš klidně i další měsíc, jedná se o stabilní LTS verzi, což je určitě lepší, než verze 19.

a) nejspíš ta fleška musí být připravená pro UEFI.b) na 256 gb se fakt moc nevejde, ale na 256 GB se W10 vejdou i se všemi možnými programy (obvykle je to do 50 GB).

zacinam mit pocit, ze jsi trol1) sam vis, ze mas hub z aliho. ano, ti je ten problem. proc updatujes bios a kdovi co jeste? proc nezacnes tim usb hubem z alika?2) co je to za blabol, ze kvuli 256gb disku nemuzes mit windows?

nenachází mi to ani SDčko co mám v notebooku a tam jsem dal taky tu instalačku. Na windowsu mi nefunguje driver na baterku tak mi to jede jenom z kabelu. Byl jsem u profíku a ti taky nevěděli co s tím. Dal Jsem tam Linux abych otestoval diagnostiku do práce jestli pojede na linuxu a fungovala i baterka tak jsem ho tam nechal (tady story o tom proč jsem tam nechal linux)

“Na windowsu mi nefunguje driver na baterku tak mi to jede jenom z kabelu” Ty si naozaj trol s tym co tu vymyslas.

"Mám Ubuntu 18.04.1 LTS a chci tam dát 19.10."A proč to neupgraduješ z 18ky na 19ku rovnou? Nějaký důvod trvat na komplet reinstalu, zvláště když ti to nejde?

Myslíš přes právu aktualizací ? Tak mi ho hlásí nespecifikovatelnou chybu. Hláška Něco se nezdařilo. Info u toho není

tak upgraduj přes konzoli.