Bílá obrazovka

Mám od kamaráda GeForce 4 Ti 4200 od InnoVision. Vím, že u něj běhala bez problémů, avšak mě se někdy stane, že uprostřed hraní Call of Duty 2 najednou vidím bílo. Slyším zvuk, ale prostě jen bílá. Pomůže přepnutí do Windows a zpět. Vůbec nevím čím to je. Dělá to pouze COD.Asus A7V KT133, AGP 4xAMD Athlon 1Ghz384MB RAM SDRInno GeForce 4 Ti4200ForceWare 93.71DirectX 9c 2007

Odpovědi na otázku

Pokud ti to dela jen u COD a ne u jinych her stejne HW narocnosti, tak bych zkusil preinstalovat hru (pripadne stahnout nejakou tu zaplatu). Nebo sniz detaily.Kdy jsi naposledy formatoval HD?!?!?!?

Ke zvládnutí tak náročné hry není tento prehistorický (ve své době špičkový) VGA stavěný. Jak máš větranou skříň? Nepřehřívá se VGA? Odkryj bočnici, pusť velký stolní větrák a vyzkoušej hru. Pokud to pomůže,vyřeš chlazení VGA a vzduchotechniku skříně. V každém případě sniž rozlišení a všechny detaily ve hře na minimum.

Doteď jsem to hrál na GeForce 4 MX440 a nebyl s tím problém, a to byla chlazena pasivně, vlastní řešení . Můžu zkusit to chlazení, každopádně přední i zadní pozice pro 80ky větráky je obsazena. Přední má sníženou voltáž na 5V, skřín uzavřena, kabely jsem včera přerovnával a z IDEčkových dělal kulaté :).

Mezi VGA GeForce 4 MX440 a Titaniem je takový rozdíl jako mezi Trabantem a monopostem F1. IMHO jsi koupil z třetí ruky poškozený VGA Titanium, např. dlouhodobým přetaktováním.

Kamaráda znám, ta karta nikdy taktovaná nebyla a nebyl s ní jedinej problém, jen sem musel vyměnit větrák. Mnohokrát jsem u něj byl a právě COD hrál.

MX440 je jina kategorie. Ti4200 v rozporu s tvrzenim MR1 nebyla nikdy spickova. Ono je totiz dulezite nebrat v uvahu jenom to "Ti", ale i to cislo za nim..Mnoho vetraku neznamena vzdy dobre chlazeni. Overte teplotu karty tim nejjednodussim zpusobem = dotekem ruky na chladic GK.Zkuste aplikovat nejnovejsi patch do CoD2.Zkuste pouzit ruzne jine verze ovladacu od nV (starsi, novejsi, nejnovejsi..). Obdobne potize takhle starych karet jsou dnes pomerne caste. Nekdy je docela problem najit vhodny ovladac, ktery by nezlobil v zadne hre. :o( (Pred zmenou ovladace vzdy ten puvodni odinstalujte, restartujte stroj, nainstalujte novy ovladac a (!!!) preinstalujte DirectX, opet restartujte a pak teprve testujte.)

Zkoušel jsem dotekem, na chladiči jádra i na pamětech ruku udržím. Paměti sice více hřejí než u MX (a jádro taky). Tipnout teplotu si ale netroufnu, ale takových 40 by ten chladič i paměti mohl mít.