» Poradna » Windows (a jiné OS)

Bílá horní lišta ve Windows 10

Dobrý den, mám takový drobný dotaz. Ve Windows 8.1 šlo vybrat barvu horní lišty. Ve Windows 10 jsem takovou volbu nenašel, což mě docela překvapilo. Jde to někde upravit, nebo je jenom jedna možnost a to bílá.Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Ano, toto je bohužel asi jediný způsob, jak to vyřešit, nicméně ne příliš povedený. Jednak stále zůstává stejně obarvené aktivní i neaktivní okna, což při práci s více okny je fakt zábava a jednak v neaktivním okně se vytvoří docela nepěkné šedé podbarvení pod titulkem okna. Celkově mě tohle ve W10 značně zklamalo, za cenu co největšího rozdílu odlišit se od "nepopulárních 8" vytvořili něco, co je designově hrozné. Například v bílém podkladu zcela bílá ikona, patrná jen po najetí, označení myší (ikona aplikace lidé u vcf souboru s kontakty). Docela by mě zajímalo, zda se to samotným autorům líbí...