Bezradnost z vypalovačky

Koupil jsem si ntb, cca před 3 měsíci. Dnes jsem poprvé potřeboval pálit. A problém.
(ntb. hp 4720s - dvd - TS-L633R)

Mechanika čte cokoli bez problémů. Ať už dvd nebo cd. Vše se vypálí bez problémů, verifikace (Nero 9, ashampoo) proběhne naprosto v pořádku (zdánlivě). DVD však nenačte nic. Ani dvd přehrávač, ani můj ani jiný ntb. Jakoby nebylo, vypálenou stopu to však v informacích o discu ukazuje. Ale nikde nic. Ani uzavřené, otevřené, cokoli, výsledek neustále stejný. Jednou mi to vzalo domácí kino. Po vysunutí a znovu spuštění už opět nic. Win7 mám nově instalované. Software jsem zkoušel nero9, ashampoo, i win7.
Vypalovačka je nová. Může být špatná nebo jen je něco co mě nenapadlo zkusit ?
Díky za radu.

Odpovědi na otázku

Docela se divím, proč se neobrátíš na servis, ať ji vymění

Mám tak nějak pocit že chyba nebude v hardwaru. Navíc teď jsem přišel na to že po zapsání na DVD nelze indetifikovat systém souborů. Ačkoli jsem měl nastavený ISO 9660+Joliet, tak systém souborů nikde. Teď jsem zkusil na DVD nejprve zapsat UDF a teď čekám na výsledek... Jelikož po formátování na UDF to FileSystem detekovalo...

Řeknu to jinak. Pokud jsi nevrtal do SW, tak po instalaci LIBOVOLNÉHO SW, a to bez jeho NASTAVOVÁNÍ, to bude, za předpokladu, že HW je OK, vypalovat.

Tak mi asi nic jiného nezbyde. Ale nevím jestli bude možné reklamovat pouze mechaniku, nebo budou chtít celý ntb. Nemohu si dovolit být bez ntb kvůli práci... Ntb jsem nikdy neměl potřebu reklamovat tak uvidíme...

Pokud jste koupil mechaniku jako soucast laptopu, je treba reklamovat laptop.
Pokud si nemuzete dovolit byt bez laptopu, mel jste koupit laptop se zarukou NBD a podobne. Reklamace se pak resi vymenou na miste u Vas nejblizsi pracobni den po ohlaseni. A ani to neni prilis drahe. :o(