» Poradna » Ostatní

Bezproblémové komponenty

Dobrý den,Chci si koupit počítačovou sestavu v tomto složení: -   Case ModeCom Winter Silver s 300W zdrojem Fortran-   MB Gigabyte 7VT600 1394,VIA KT600-   CPU AMD Athlon XP-2600+ Barton-   Chladič CPU Spire WhisperRock IV-   HDD Seagate Barracuda 80GB SERIAL ATA, 8MB-   VGA ATI Sapphire Radeon 9800Pro, 128 MB-   TV Tuner stereo Leadtek WinFast TV 2000XP-   DVD ROM Toshiba 1802Na tuto sestavu mám několik otázek:1)      Je tato sestava optimální z hlediska bezproblémového chodu a hluku? 2)      Bude stačit 300W zdroj na tuto sestavu (i na toho Radeona 9800Pro)3)      Je výše uvedená základní deska optimální nebo se radši mám poohlédnout po nějaké od Nvidie,např.:EPOX EP-8RDA3I, Gigabyte 7N400-L1?4)      Dozvěděl jsem se, že všechny Serial ATA HDD jsou hlučnější než IDE HDD. Může se tedy stát, že v této sestavě půjde nejvíce slyšet HDD? Stačí dneska HDD s 2MB cache nebo je nutností s 8 MB cache kvůli rychlosti?5)      Mohla by pro hry typu Doom3, Halflife2,FarCry stačit i slabší VGA karta (ATI Radeon 9600XT, Nvidia 5900XT) nebo radši mám zůstat u této? 6)      Znáte nějaký jiný „kvalitní“ TV Tuner do 2000,-Kč?Mám v záloze i případné náhradní alternativy za tyto komponenty:- HDD SERIAL ATA Seagate Barracuda 80GB, 8MB cache vyměním za HDD  Seagate   Barracuda 80GB, 7200.7 series, 2MB cache nebo se 120GB,8MB cache- TV Tuner stereo Leadtek WinFast TV 2000XP vyměním za: - nějaký PinnacleJDE MI HLAVNĚ O BEZPROBLÉMOVÝ „TICHÝ“ CHOD S PŘIMĚŘENÝM VÝKONEM ZA ROZUMNOU CENU!!!

Odpovědi na otázku

SATA je zbytocnost... preco dvd-rom a nie DVD-RW ?  DK

ja bych jako grafku doporucil 9800SE AIW od 3d clubu - maj ted skvely ceny a ja si ji kupoval jeste pred vanocema a spokojenost nejvetsi, za ty prachy tuplem (ted nejaky 4k3).jinak mam dost podobnou sestavu stavenou nedavno - jako skvelou desku pro 2600 bartona poradim Asuse a7n8x-e : dobra vybava a cena neni taky spatna.ad hdd : urcite 8MB cache. sata bych jeste tak rok nekupoval, ale to je subjektivni nazor. 120 GB hdd se mi dnes zda malo - jestli se ti podari usetrit na tom co jsem psal vyse tak bych tam koupil 200GB, cena je kolem 3k2 a ty giga se ti neztratej, spis naopak. paralelne se mnou si kupoval disk kamos - ja 200 a on 120 a dneska si nadava, i kdyz predtim pro nej ta uspora byla dulezita.zdroj mam 300W (tusim) s 12cm fanem od EuroCase (komplet case) a nemuzu si stezovat, celej comp je vcelku tichej a to i pres to strasny topeni (ATI 9800). na grafku jsem casem dokoupil za 400 VGA silencer. comp mam v nohach postele a tydenni uptime neni nic vyjimecnyho ...jako chladic cpu mam Arctica 2TC rev. 2 .a jak radil kolega nade mnou, urcite dvd-rw -> nepalim moc ani malo, ale cd uz nemuzu ani videt - dvd vychazeji levneji (at uz cenou medii nebo casem a usporou mista) :)

kolik to bude stat?a co ram?

1. Měla by být.2. Fortron 300W by snad stačit měl, ale určitě bych koupil 350W.3. KT600 nemá u mě takovou důvěru, jako pozdní nForce2. Navrhovaní výrobci určitě ano, ale já bych volil Asus (K7N8X-E deluxe).4. Ona se ta hlučnost dost mění podle typů, i se Seagatem na tom můžete být hůř než s WD. Výběr výrobce disku je obecně spíš náboženský problém. Cache určitě 8MB! Pokud SATA disk, tak nějaký opravdu rychlý, aby to rozhraní vůbec využil, jinak kupte PATA - rychlost bude stejná a ušetříte. Trochu to ovšem popírá Váš požadavek na ticho.. 80GB je opravdu málo.5. Stačit? Ono to pojede, ale samozřejmě o dost hůř. :o( Tuhle kartu především nekupujte, je to nesmysl, ale jděte do 6600GT od Leadteku (nebo bezvadnou s VIVO od MSI)! 6600GT má bezkonkurenční poměr cena/výkon.6. Neznám, v tom se neorientuji.

RAM musí být alespoň 512MB (2x 256MB nebo 1x 512MB s brzkým upgrade na 2x 512MB v Dual Ch.).

No, Martin medzitym zostarol o 1 rok, ale co uz.