» Poradna » Programy

Bezplatná cloudová synchronizace a zálohování s šifrováním na straně klienta

 |   |  Microsoft Windows 7 Opera 9.80  |  [94.113.160.---]

Jsem dlouhodobý uživatel JungleDisku a nabízí úžasné featurky - levně zvládá synchronizaci mezi počítači, pokročilé zálohování, a to vše s šifrováním na straně klienta. Rackspace tu aplikaci ale už přes rok nevyvíjí a tak hledám alternativu, nejlépe bezplatnou. Co byste mi doporučili (Win7)?

Zatím jsem vyřešil zálohování - Duplicati + 25 GB SkyDrive od MS. Funguje to pěkně a spolehlivě.

Teď tedy hledám řešení na sync. Šlo by opět použít SkyDrive v kombinaci s BoxCryptorem nebo Cloudfoggerem. Problém je, že Cloudfogger nešifruje názvy souborů a složek. A dále oba programy ukládají šifrovanou podobu souborů na disk. Protože mám už celý disk šifrovaný pomocí TrueCrypt, nechci mít soubory zašifrované ještě jednou, a tak bych chtěl, aby soubory byly šifrované až při samotném syncu on-the-fly, a na disku byly nezašifrované. Dvojité šifrování na disku totiž už poměrně vytěžuje výkon a je to skutečně znát - zvlášť na mém notebooku, kde pracuji s relativně velkými soubory. Nevíte někdo, jak toto vyřešit, aniž bych si to musel naprogramovat sám? U SkyDrivu je dále také problém, že má limit na hloubku adresářové struktury + limit na délku cesty k souboru + limit na maximální velikost souboru. A moje struktura je docela hluboká, takže bych potřeboval software, který by dokázat tyto limity obejít - například zplacatěním struktury, rozparcelováním souborů a nahrazení filenamů indexem do nějakého sběrného seznamu. A nebo použít něco jiného než SkyDrive, ale stejně budu potřebovat AES šifrování až při samotném syncu.


Související témata: Cloudová synchronizace, Skydrive, Maximální velikost, HlubokáUrčitě si přečtěte


Kingdome Come – recenze, mapa a další informace

Kingdome Come – recenze, mapa a další informace

Kingdome Come: Deliverance je unikátní hra z prostředí českého středověku. Zjistěte si všechny informace o této celosvětově úspěšné hře českých tvůrců.

13.  2.  2018 | Vojtěch Malý | 11


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vznikají filmové efekty

Test ATX skříní a externích disků

Znáte svá práva při reklamaci?

Průvodce první instalací NASu