Bezpenostni kurz - pls poradte

Ahoj pratele ... Mam prosbu: Dostal jsem ted od sefa prikaz, abych si nasel nejaky kurs o bezpecnosti siti se zamerenim na bezpecnost v MS systemech. Mel by jste nekdo pro me nejake doporuceni? Znalosti tam ziskane, by me meli pomoct snadneji nachazet bezpecnostni diry v nasich systemech a detekovat pripadne narusitele..  Diky moc za kazdy tip..!Martin

Odpovědi na otázku

Hele a nechceš zaměstnance ?? Já to vezmu a o bezpečnosti toho vím dost PS: Co bych za takový kurz sám dal................ je jich hodně.......ale jde spíš o papír......nejlépe se to naučíš sám hackováním.

je mi líto ale podle formulace dotazu nehrozí že po 2- ani 5-denním kursu začnete nacházet bezpečnostní díry a detekujete narušiteleale nějaký kurz každopádně vemte ať aspoň zjistíte přehled /a budete se moci zeptat/ kde jsou problémy a co instalovat proti tomu (firewall, antiviry, můžeš uvažovat o blokování internetového obsahu, update+hotfixy, doména s AD, práva, uživatelé na pokud možno stejném hw jinak se uinstaluješ k smrti, nástroje na sledování segmentů sítě, dobrý admoš kterého to bude denně bavit...) vaše řešení samozřejmě silně záleží na organizaci sítě a bezpečnostních politikách, počítej přitom default s tím že uživatelé uvnitř sítě jsou podlé svině, a pro změnu zvenčí máte největšího protivníka v M$ - jeho snaha testovat pouze barevnost ikon a zabudovat dovnitř co nejvíc komunikačních technologií které ani netušíš že jsou vám bude věčně podrážet nohy.má to i organizační část - zákaz přeposílání kokotin, samoinstalace .ičovin, klidně zveřejněte že logujete přístup na internet, těžké bezprémie + skutečný vyhazov těch co poruší jakousi vaši směrnici o užívání pc.blokovat útok zvenčí se dá, ale budete mít věčně problém s chytráky kteří si myslí že zaměstnavatel nakoupil pc jen proto aby mohli instalovat p2p klienty

Podivej se na GOPAS. Cosi o bezpecnosti tam maji.