» Poradna » Programy

Bezpečnostní software pro firmu (kontrola vzdáleného přístupu)

Dobrý den,Naše firma schání software, který by uměl následující věci:- Odesílat informaci (telefon, mejl) když se připojí někdo na vzdálenou plochu svého pracovního PC (kontrola přístupu z vnějšku)- Zamezit zkopírování obsahu serveru (ukradení všech projektů člověkem, který odchází)Pokud by jste měli tip jak tyto dvě věci kontrolovat, ideálně bezplatný, děkuji za tipy!! pokud placený SW tak taky možno..

Odpovědi na otázku

A mate taky cloveka, ktery se o to bude umet starat? Minimalne ta druha polozka je netrivialni. A zadarmo? To je na hranici vtipu.Ale abych nebyl jenom negativni - mrkni se na OpenDLP

ty chceš mít data přes VPN pouze ke čtení? Chápu sice důvody, proč nechceš aby odcházející pracovník nemohl smazat data na vzdáleném PC, ale osobně když pracuju vzdáleně, tak vedení velmi často vyžaduje nahrání hotové práce někam na sdílený síťový disk.Přijde mi vhodnější mít nějak rozumně spravované účty s přístupy přes VPN tak, abys mohl kdykoliv kohokoliv "odstřihnout". Vím třeba o OpenVPN apod. ale netuším, jak je to se správou uživatelů.

kdyžtak mrkni i na SoftEther VPNhttp://www.softether.org/to je zcela zdarma

I ve velkych firmach se ten druhy pozadavek resi jednoduse tak, ze se dotycnemu ASAP zrusi ucet na firemni siti/domene (tzn. mj i zamezeni pristupu k jeho pracovnimu pocitaci), a pokud potrebuje neco ze sveho (uz byvaleho) pocitace ci serveru, musi s patricnym svolenim za administratorem, ktery mu povolene data sam nahraje.

přesně... pokud něco takového hrozí, tak IT blokuje veškeré jeho přístupy už ve chvíli kdy dotyčný míří do kanceláře nadřízeného/HR a ještě ani neví že právě dostane výpověď. Ve chvíli kdy se vrací ke stolu se na sebe už nenaloguje :)

Přesně. A pokud už data odcizil, smůla. Jediné co pak "pomůže" je NDA se slušnou pokutou. Na pracovních stanicích pak nepovolit připojení jakýchkoliv mass storage zařízení (která nejsou explicitně povolena), při práci přes VPN na vlastním PC ovšem tohle padá.

druhá možnost je slabě popsaná... stačí vytáhnout disk ze serveru a na to software nepomůže (pokud nebudou šifrovaná)