Bezpečnostní kamerové řešení do domu.

Dnes se nám zase někdo vloupal na půdu, přemýšlím, že do vchodové chodby umístím ke stropu kameru s nočním infra přísvitem. Chtěl bych záznam ukládat do nějakého staršího PC co se mi tu válí Duron 1200/256/80GB, zobrazovat na webu a zároveň on-line obraz pustit do společné antény.

Copa k tomu budu potřebovat? Chci nějaké cenově úsporné ale přitom dostatečně spolehlivé řešení.

Odpovědi na otázku

pozri napr.výrobky Avermedia,ponúkajú pomerne cenovo dostupné riešenia aj pre bežných smrtelníkov vo forme pci zachytávacej karty+monitorovacej kamery do pc,ceny sapohybujú za takéto komplety už od cca 3000,-

Ano, tím vyřeším stranu ukládání do PC. Toto řešení máme v práci i když s kartou za 10 tis a chodí to fakt parádně. Zajímá mne hlavně ten převod z analogu na TV signál. Nějaký převodník na 2-3 analogové kamery.

avermedia vyrába a predáva napr.karty av3000/5000,ktoré tento problém riešia a obvykle sú aj súčasťou niektorých riešení,ktoré som mal na mysli,dá sa to vyriešiť aj obslužným softwarom-karty majú aj výstupy na externé zobrazovacie jednotky-ďalšie monitory,tv,alebo použiť napr.GEOvision codec,ktorý umožní prehrávanie na pc,aj na tv v 4:3/16:9 a výstup na tv riešiť nejakou lacnejšou grafickou kartou s tv-out výstupom,ktorá by bola v tom starom pc,v bazári zoženieš použitelné karty, nemusí to byť nejaké 3D delo,stačí keď to bude dávať obraz

Ono Avermedia ma tieto karty fakt dost dobre. Da sa napojit aj cez PDA alebo od hocikial aj cez IE. Pozries si zaznam a je tam milion dalsich funkcii ako je napriklad poslat email,SMS,MMS pri poplachu.

Na to potrebujes TV modulator, ( napr. MD-5 www.eltasat.cz ... Tenhle je pro jednu kameru, bud jich muzes pouzit vic, nebo zkusit najit nejakej pro vic kamer, ale ty se moc nevyrabi.

oprava www.eltasat.cz ...

Pocitejte ale s tim, ze pokud pripadneho zlodeje sam nepoznate a za fligr neprivedete policajtum az do kanclu, tak fotka nefotka, video nevideo, oni nehnou pro nalezeni zadokumentovaneho pachatele ani prstem. Vetsinou ani v pripade, kdy je skoda radove ve statisicich. :o((((

Bohuzel oni obcas nedelaj nic, i kdyz zlodeje poznas a reknes jim jmeno i adresu.

Vim, vim... :o((((

A když jim ho přivedete, zavřou Vás, za omezování osobní svobody případně rasizmus nebo nepřiměřenou obranu.

Moje představa je taková, že u vchodu bude cedule s upozorněním že prostor je monitorován a záznam ukládán, to musí být dle zákona. Dále tam bude uveden odkaz na web, kde bude k vidění aktuální přenos a upozornění že přenos sleduje městská policie. To vše Aver umí. Dále všichni v baráku uvidí on-line obraz v telce, i ta p**a ke ktere chodi ty sk***ení feťáci. Doudám, že je to trochu zastraší.
Zároveň konečně doděláme domovní zvonky, brano a kouli na vchodové dveře.

No, snad to nerozkradou dřív, než to zprovozním.

Ano. Trochu problem nastane, pokud ta zminena osoba, ke ktere podivna individua chodi, bude proti instalaci zarizeni. Pak budete v haji a kameru si muzete strcit... do supliku. :o(
Predpokladem legalni instalace je jednohlasny souhlas najemniku.

Nicmene zvonky a koule jsou samozrejmost.

Nevím tedy, jestli je třeba 100% souhlas všech členů společenství nájemníků, podle našeho právníka stačí nadpoloviční většina. Ale ani toho bych se nebál, zmíněná osoba nechodí na schůze společenství nájemníků, takže proti hlasovat nebude. Ostatní to schválí bo to je věc na zvýšení bezpečnosti majetku, se všemi jsem už mluvil a souhlasí.

Jen si davej pozor, aby ty kamery nezabirali vstupni dvere do bytu. Chodby, vytahy vsechny spolecny prostory monitorovat muzes, ale jakmile zaberes neco soukromyho (za coz se vstupni dvere bytu povazujou) tak se na pokutach od UOOU nedoplatis.

Kamera bude zabírat jen vstupní chodbu. Souhlas mi dali už všichni, dokonce i ta černá ovce u které jsem to vůbec nečekal. Ohlašovací povinnost na uoou jsem právě splnil a tak mne čeká jen ta technická část.

Jediný zádrhel vidím v umístění kamery vůči světlu, bude ve tmavé místnosti přesně proti dveřím s plnou výplní, když někdo otevře, tak vlastně bude oslněná a než upraví světelnost, tak může být zločinec už pryč. V práci nám kamery světelnost štelují celkem pomalu.

treba potom odskúšať nejaké polarizačné a podobné filtre na objektíve kamery,tým sa dajú rušivé svetelné zmeny eliminovať,niekedy aj odstrániť skoro úplne-napr.oranžový filter,používaný na fotenie vo vysokohorských podmienkach,kde je prudké odrazené svetlo od snehu ap.,treba sa trošku "pohrať"

Tak to holt musis koupit nejakou kameru s dobrou kompenzaci protisvetla (BLC). Ovsem takovyhle kvalitni kamery uz jsou dost drahy, ja osobne za nejlepsi povazuju BOSCH, ale tam jsou kamery za cca 8-20 tisic a to jeste bez objektivu.