» Poradna » Ostatní

Bezpečností kamera

Dobrý den,má tady někdo přehled o venkovních bezpečnostních kamerách?Sháním nějakou venkovní bezpečností kameru, která má velký úhel cca 150 stupňů, lze připojit i přes Wi-Fi a má mobilní aplikace přes kterou se dá ovládat.Věděl by někdo o něčem takovém?Děkuji moc

Odpovědi na otázku

150° určitě ne. Bezpečnostní kamery mají úhel záběru maximálně něco přes 100°. Potom tedy existují speciální dost drahé kamery, které mají úhel záběru 360°, ale ty se montují horizontálně na strop, takže jsou použitelné samozřejmě jen v interiéru. Trochu se rozepiš o účelu použití nebo spíš typu prostoru, který chceš snímat.

Jednalo by se o prostor, kde na levé straně, kde by byla umístěna, je zeď domu a snímala by obdélníkový prostor který má z jedné strany vrata a z druhé dvířka... převáže je na pozemku pár aut, tak hlavně kvůli nim.

mozes tam dat kameru, ktora sa vie otacat, alebo 2 kamery staticke

Takže venku? V tom případě smůla, 150° žádná venkovní kamera neumí. Takže buď osadit dvě kamery a nebo otočná, která bude pravidelně skenovat celý prostor po nastavené trajektorii.

A nějakou otočnou se snadnou instalaci? Máte s něčím tokovým zkušenosti?

ja mam.. v cca 2000 bola jedna z naj hier akekedy boli - Deus Ex1 a tam si casto musel prejst cez otocne kamery a hacknut ich :) To by sa nedalo, keby rovnaku plochu pokryvali 2 staticke :)

No zabývám se tím profesionálně, takže výrobky pro snadnou laickou instalaci neznám.

Proč by neměla existovat. Hledej termín "rybí oko".Nicméně s takovou kamerou toho moc neuvidíš. Spíš si pořiď dvě kamery a nebo PTZ kameru.Ohledně cen budeme mít odlišné představy. Slušné venkovní PTZ stojí kolem 15 tis., slušná IP kamera stojí kolem 4 tis. Samozřejmě vše napájené pomocí kabelu a POE (+ další peníze). Mobilní aplikaci můžeš řešit tak, že kamery mají SD kartu a ty na ni přistupuješ pomocí internetu. není to bezpečně, ale je to funkční a nemusíš mít NVR a další infrastrukturu.Osobně ti doporučuji obrátit se na nějakou firmu aby ti to nacenili a ty jsi měl možnost za získanou radu zaplatit. Určitě umí udělat i to, že ti to dodají v krabici pro samoinstalaci. Samozřejmě ale bez nastavení!

Dobře děkuji, podívám se na PTZ kamery, které by splnili to co bych potřeboval a při nejhorším se podívám po nějaké firmě co tohle dělá.