» Poradna » Windows (a jiné OS)

Bezpečné čištění os windows

Dobrý den, prosím o návod na bezpečné vyčištění windows 10, bez programů nabízených od jiných společností (nevěřím jim). Děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

Podíval jsi se do toho odkazu?

nejde to otevřít...

Mě to jde otevřít.

Děkuji za snahu, ale tahle stránka se mě nezobrazuje.

Tak to se omlouvám, zkopíroval jsem jen odkaz ze záložky a netušil, že http, kam to dmin přesunul, už bude nepřístupné. Bylo tam hezky popsáno, jak používat nástroje Windows a návod na skripty.

Odkaz je již funkční.

Me jde a v ni dalsi je odkaz kde presunuli a v nem jak cistit viz co v dotaze

Čistit Win v podstatě nejde. Můžeš použít běžné mechaniky jako vyčištění disku co jsou ve Win (tempy, koš atd.) Ale jak je Windows jednou rozjebanej a plnej bordelu, nic ho nedá dohromady a náhodné mazání souborů a registrů jaké předvádí CCšmejd to fakt nevyřešíPožadavek čistých Windows = čistá instalace... (20 minut práce)

Příp. obnova z image spolu se vším co člověk potřebuje mít nainstalované.

Vycházím z toho, že tazatel nemá img a čistá instalace Win je aktuálně easy řešení..

Použij vestavěný MS čistič (je tam už od dob WinXP): http://www.servispckupka.cz/jak_vycistit_disk.php

Wapkou, teplotu udržovat do 50°C a snížit tlak vody, W10 se totiž někdy rády samy rozsypou.

Mohl byste mu poradit a ne si z něj dělat srandu?Děkuji.

Ne

Co presne chcete "cistit"?Proc presne chcete neco "cistit"?Nicmene at uz chystate cokoli, je dobre, ze k tomu nechcete zbytecne pouzivat nebezpecny SW.

Vím, že nechcete programy od jiných společností, ale já už 5 let používám ccleaner.Nevěřte lidem kteří říkají že ccleaner ničí počítač. To většinou říkají lidé kteří nezálohují registry, zaškrtají všechny políčka v položce čištění, nebo ho ještě hůře vůbec nepoužili.Já ccleaner používám už 5 let a ještě nic se mi kvůli němu z počítačem nestalo.

Dobrý den,můžete mi prozradit, na co používáte zálohu registrů?Snad nikdy jsem ji nepotřeboval. Je ale pravda, že jsem nikdy nepoužil ccleaner (či jiný program krom výrobcem dodávaného).Předem Vám děkuji za odpověď.S pozdravem

Já ji taky nikdy nepoužil, ale je to jistota. Většinou to je tak že když bych registry jednou nezazálohoval tak bych ji zrovna potřeboval.Je to jako, když si vemete deštník, tak ho většinou nepotřebujete a když si ho nevemete tak by se hodil.

Zaloha registru byla dost dulezita v dobach XP, ktere si samy registry obcas proste domrvily.Od Visty vyse je to vicemene zbytecne, pokud ovsem:- nenechate do registru zasahovat zadne skodlive aplikace (CCxindl a dalsi)- se v registrech az prilis odvazne nevrtate manualne.V obou techto pripadech je porizeni zalohy pred zmenami ZASADNI.(Porizovani zalohy je ale malo platne nekomu, kdo pak tu zalohu nedokaze pouzit.)

Tak ono ani moc spolehlivých programů na zálohování registru asi nebude(matně si pamatuji, že takový Erunt, pod W10, měl nějaké problémy). A manuálně se sice celý registr zálohovat dá, ale obnovit už tak snadno nejde. Takže je rovnou lepší použít na zálohu registru bod obnovení a nebo ještě lépe, provést zálohu Windows.CCleaner sice taky umožnuje zálohovat registr, ale jak moc je jeho obnovení registru spolehlivé, netuším.

Jenže oni to říkají lidé, kteří ty počítače používají v horizontu dvacet a více let. A nejen "jenom" používají, ale o fungování Windows i hodně vědí. To není varování od nějakých mlíčňáků.

Lide skalopevne veri Microsoftu, ale pouziti vestaveneho cistice pro cisteni Windows Udpate spusobuje ve verzi 1903 chybu 800f081f a znemoznuje instalovani dalsich aktualizaci. https://i.imgur.com/JIFRzzA.pngTest zde: https://forums.mydigitallife.net/threads/windows-10-hotfix...

No vidíš, já třeba PC používám 25 let, nikdy jsem ničím nečistil, maximálně základ ručně a celé roky pohoda. Nějaký čistič jako CCleaner (nebo přímo ten? Už je to hodně dávno) jsem kdysi jednou dvakrát použil, zjistil že je to k ho*nu a vykašlal se na to. Např. teď mám Win10 64b na 90GB oddílu a přes 45GB volných (ale to samozřejmě taky záleží na nainstalovaných aplikacích, je to jen pro představu). Stačí dodržovat základní pravidla a není potřeba řešit nějaké čističe.

Mozna by bylo vhodne obcas menit temata pouzivana k hloupemu trolleni. Predstirat furt touhu po "cisteni pocitace" je slabota.A nebo treba prestat prudit a venovat se vic tem houbam..