» Poradna » Web a internet

Běžný prohlížeč se nepřipojí k internetu

Dobrý den, mám zajímavý problém. Po aktualizaci windows 10 náhle přestalo fungovat připojení k internetu. Počítač neukazuje žádný problém, nicméně při diagnostice vyhodí hlášku "systému windows se nepodařilo automaticky zjistit nastavení proxy serveru sítě" přičemž já ani proxy server nepoužívám. Prohlížeče pak ukazují error - vypršel čas připojení.Když ale zkusím z příkazového řádku provést příkaz ping, funguje bezchybně. Aktuálně jsem připojený z TOR prohlížeče, který se zvládl připojit k internetu.Děkuji za každou odpověď.Win 10 Pro v1607, HP probook 455G1

Odpovědi na otázku

To vypadá na nesrovnalosti ve firewallu.

"systému windows se nepodařilo automaticky zjistit nastavení proxy serveru sítě"Ked proxy nepouzivas, tak ho v nastaveniach zakaz.

Nesdělil jsi způsob připojení.Hláška je zavádějící.Ověř:cmdnetsh winhttp show proxyPravděpodobně dostaneš odpověď:"Přímý přístup"Nejpravděpodobnější příčinou závady jsou generické ovladače NIC, které vnutil MS WU místo původních plně funkčních ovladačů.Co s tím?Zkontroluj/zakaž nejhorší zhůvěřilosti W10:1) FastBoot2) Automatická aktualizace ovladačů.Stáhni a instaluj aktuální ovladače všech NIC od výrobce NB pro danou verzi OS.